התקנת מזגן – כל מה שחשוב שתכירו טרם בחירת שירותי התקנת מזגן

שירותי התקנת המזגן שבחרתם אינם מותרות. בניגוד למגוון מוצרים שונים אותם אתם יכולים להרכיב ולהתקין בכוחות עצמכם, כאשר מדובר במזגן המלאכה מעט קשה ומסובכת יותר. לכן, קיימת חשיבות רבה להיעזר באיש מקצוע בעל ניסיון שידע להתקין את המזגן שלכם בצורה מיטבית. הביקוש לשירותי התקנת מזגנים גבוהה מאוד, בהתאם לאקלים הישראלי שלא מאפשר לעבור את חודשי הקיץ החמים ללא שעות ארוכות של פעולת המזגן. כמו בכל תחום בו הביקוש גדול, ישנם לא מעט נותני שירות אשר נלחמים על הבחירה שלכם.

התקנת מזגן

מתקין מזגנים מקצועי, אמין ומיומן

בחירה נכונה במתקין מזגנים מקצועי ומיומן תאפשר לכם להפיק את הטוב ביותר הן מבחינת מיקום המזגן להשפעה מקסימלית והן מבחינת עלות התקנת המזגן שלכם. מתקיני מזגן מקצועיים ידעו לייעץ לכם אודות המיקום הנכון ביותר להצבת המזגן במטרה לצנן נכון ובמהירות את כל החלל בו הוא יותקן. מעבר לכך, התקנה נכונה ומקצועית במיקום המדויק יכולה לאפשר לכם ליהנות ממיזוג אוויר גם בחדרים הסמוכים ועל ידי כך לחסוך אלפי שקלים על מזגנים נוספים. לכן, חשוב לדעת לבחור מתקין מזגנים מקצועי, אמין ומיומן שיבטיח לכם התקנה מהירה, מקצועית, במיקום הטוב ביותר ובמחיר הוגן.

עלות התקנת המזגן משתנה בהתאם לסוגו

המחירים אותם תידרשו לשלם עבור התקנת המזגן שלכם משתנים בהתאם לסוג המזגן שבחרתם. המחירים נעים בין כמה מאות שקלים בודדים אך יכולים אף להגיע לכמה אלפי שקלים עבור שירותי התקנה בלבד. טווח מחירי התקנת מזגן משתנים כל כך בהתאם לסוג המזגן שנבחר. סוגי המזגנים השכיחים ביותר כיום הם: מזגן עילי, מזגן מפוצל, מזגן חלון, מזגן מיני מרכזי, מזגן רצפתי ועוד. מתקין מזגנים מקצועי ומיומן ידע להתקין את כלל סוגי המזגנים על הצד הטוב ביותר מכל הבחינות שצוינו לעיל.

סוגי המזגנים השכיחים ביותר

כלל סוגי המזגנים מיועדים לצרכים שונים ולכן חשוב שתכירו את סוגי המזגנים הנפוצים ביותר ואת הצרכים אותם כל אחד מהם יודע לספק.

מזגן עילי

מזגן עילי זהו המזגן השכיח ביותר ברוב ככל הבתים בארץ. מזגן זה כולל לא מעט יתרונות משמעותיים לצרכים ביתיים, כמו: גודלו הפיזי והקומפקטי, חיסכון בצריכת החשמל ותפוקת קירור/חימום מותאמת לגודל חלל הדירה. מזגן 1.25 כ"ס הוא הנפוץ ביותר עבור חדרים ממוצעים ומנפק תפקוד מצויין תוך חיסכון משמעותי בחשמל. מזגן זה כולל שתי יחידות נפרדות שיש להתקינן, הראשונה היא כמובן יחידת האוורור שנמצאת בתוך הדירה והשנייה היא יחידת המדחס שנמצאת מחוץ לדירה. עלות התקנת מזגן עילי כוללת את שתי היחידות ובמידה ואין תוספות או צרכים מיוחדים, תידרשו להיפרד מקצת יותר מאלפיים שקלים עבור מזגן 1.25 כ"ס כולל התקנה.

מזגן מיני מרכזי

בתים רבים בוחרים לשלב מזגן מיני מרכזי אשר ידע להעניק פתרון מיזוג לכלל חלקי הדירה ללא יוצא מן הכלל. מזגן זה כמעט אינו נראה כלל מלבד פתחי אוורור קטנים המצויים בכל חלל הדירה. בשונה מהמזגן העילי השכיח ביותר כיום ברוב ככל הדירות בישראל, מזגן מיני מרכזי מזרים אוויר בהתאם לדרישותכם בכל חלקי הבית באופן שווה ולא רק בחדר בו בחרתם להדליק את המזגן העילי. למזגן זה יתרונות רבים אך העלות שלו וכן עלות שירותי ההתקנה שלו יקרים. מחיר התקנת מזגן מיני מרכזי יקר כל כך בעקבות הצורך ליצור תעלות אוויר בכל חלקי הבית אליהם תרצו שהמזגן יגיע. לכן, עלות התקנת מזגן מיני מרכזי נחשבת יקרה במיוחד.

מזגן טכנולוגי

אחת האפשרויות החדשניות ביותר כיום בכל עולם מיזוג האוויר היא האפשרות להתקין מערכת חיצונית אחת על כמה וכמה מזגנים שונים בכל חלקי הדירה. מערכת חיצונית גדולה ועוצמתית במיוחד יכולה לספק חיבור לעד תשע יחידות מזגן שונות באזורים שונים בכל רחבי הדירה. בשונה ממזגן מיני מרכזי, עם אפשרות זו תוכלו לבחור להדליק רק מזגן אחד כפי בחירתכם.

במידה ותדליקו מזגן 1 כ"ס אותו בחרתם להציב בחדר השינה, המערכת החכמה תדע לזהות שעוצמת סיפוק האוויר הנדרשת היא 1 כ"ס וכך תדע להזרים בדיוק את הנדרש ממנה. כך תצליחו ליהנות מחיסכון אדיר בחשמל בהתאם לשימוש הנקודתי שלכם. באפשרות זו עלות התקנת המזגן יקרה וכוללת התקנה של כמה וכמה מזגנים כפי בחירתכם.

חשוב להדגיש כי מחיר התקנת מזגן 1 כ"ס בלבד יהיה יקר יותר ממחיר ההתקנה שתידרשו לשלם עבור התקנת מזגן 1 כ"ס באפשרות זו של מזגן טכנולוגי בעקבות העובדה הפשוטה שכלל ההתקנות מתחברות לאותו מדחס. כלומר, תדרשו לשלם עבור התקנת מזגן לבד, ללא חלקו החיצוני שמותקן פעם אחת בלבד עבור כלל המזגנים שתבחרו לשלב.

מזגן רצפתי

אם בעבר כלל המזגנים היו גדולים, מסיביים וריצפתיים, הרי לנו שכיום בעקבות גל שיפורים משמעותי בייצור המזגנים, מזגנים רצפתיים אלה שכיחים בעיקר במוסדות ציבוריים. חשוב להדגיש כי גם במוסדות ציבוריים ישנם מזגנים קטנים הממוקמים גבוה מעל פני הרצפה ועדיין מוגדרים מזגנים רצפתיים בעקבות התקנת המנוע הגדול שלהם על הרצפה. מזגנים אלה על פי רוב כוללים מעטפת קשיחה ומסיבית במיוחד במטרה להצליח לספק שירות רצוף וארוך טווח עם כמה שפחות תקלות. עלות התקנת מזגן מוסדי מעין זה תעלה הרבה יותר בהשוואה למזגנים השכיחים בדירות פרטיות.

מחירון התקנת מזגנים שונים כולל תוספות

האפשרות לרכוש את המזגן כולל התקנה אינה תמיד משתלמת ולכן ישנם לא מעט אנשים אשר בוחרים לרכוש את המזגן ולשלם עבור שירותי התקנת מזגנים פרטית. לא אחת החברות הגדולות מהן אתם בוחרים לרכוש את המזגן שלכם בוחרות לנצל את חוסר הבנת הציבור במחירי התקנת מזגן ואת רצונו לסיים עם כלל השירות במקום אחד ללא סיבוכים ומציעות מחירים גבוהים במיוחד להתקנות מזגנים. לכן, חשוב שתכירו את מחירון התקנת מזגן על כלל פרטיו על מנת לוודא שהמחיר שדורשים מכם אינו גבוהה משמעותית ממחיר השוק.

טווחי מחירי התקנת מזגנים קטנים וגדולים

טווחי המחירים של עלות התקנת מזגן קטן של עד כ 3 כ"ס ינועו בין כמה מאות שקלים עד 1500 שקלים לכל היותר. לעומת זאת מחירי התקנת מזגנים גדולים יותר מ 3 כ"ס יתחילו מ 1500 שקלים ויכולים אף להגיע עד כמה אלפי שקלים במקרים מיוחדים. חשוב לציין כי פעמים רבות קיים צורך בתוספות שונות בהתקנת המזגן אשר גורמות לעליית המחיר.

מגוון תוספות נפוצות אשר משפיעות על עלות התקנת המזגנים

התוספות השכיחות ביותר אשר משפיעות על עלות התקנת מזגנים הן:

צנרת ארוכה

המחיר הבסיסי של התקנת מזגן עילי כולל חיבורי צנרת בין מנוע המזגן החיצוני לחלקו הפנימי בתוך הבית של עד 2 מטרים. במידה וקיים צורך להאריך את הצנרת, תדרשו לשלם תוספת מחיר. ברוב ככל המקרים אין כל סיבה לצנרת ארוכה יותר מ 3 מטרים לכל היותר.

קידוחי בטון

במידה ואתם מעוניינים להתקין מזגן בחדר ממ"ד או בכל מקום בו קיים צורך לקדוח בבטון, מחיר הבסיס אותו תדרשו לשלם יעלה. התקנת מזגן בממד מצריכה קידוחים ארוכים וקשים יותר בקיר בטון מה שמשפיע באופן ישיר על עלות ההתקנה. תוספת זו על פי רוב באה לידי ביטוי בכמאתיים שקלים.

נקודת חשמל מיוחדת 

עלות התקנת מזגן גדול מצריכה פעמים רבות נקודת חשמל מיוחדת. יצירת נקודת חשמל זו תעלה לכם עוד כמה מאות שקלים. חשוב לדעת כי גם אם תבחרו להתקין מזגן קטן שאינו מצריך נקודת חשמל מיוחדת, תידרשו לשלם עבור הוספת נקודת חשמל רגילה בעת הצורך.

נעילת מנוע המזגן מפני גניבות

כיום ישנה חשיבות רבה למגן את מנוע המזגן שלכם מפני גניבות, במיוחד אם אתם גרים בקומות נמוכות. כיסוי המזגן מפני גניבות על ידי הגנה מיוחדת תעלה לכם עוד כמה מאות שקלים שתידרשו להוסיף למחיר התקנת המזגן.

כך תצליחו לחסוך מאות ואף אלפי שקלים עבור שירותי התקנת המזגן

חשוב להכיר היטב את כלל התוספות אשר עלולות להשפיע על מחירי ההתקנה וכן את מחירי הבסיס הממוצעים של התקנת המזגן בו בחרתם. במידה ותכירו את כלל הפרטים הללו תצליחו לחסוך כמה מאות שקלים ולעיתים אף יותר בעלות התקנת המזגן שידרשו מכם. זכרו, פעמים רבות חברות גדולות מהן קניתם את המזגן מנצלות את תמימות הציבור ודורשות עלות התקנה גבוהה במיוחד. לכן, חשוב לבדוק היטב ולקבל כמה הצעות מחיר ממתקיני מזגנים פרטיים, מקצועיים ואמינים.