צ'ילרים

פתרונות הקירור השכיחים ביותר כיום כוללים מגוון עשיר של סוגי מזגנים. מזגן עילי הוא הנפוץ ביותר בבתים פרטיים בכל רחבי הארץ, מזגן מיני מרכזי אף הוא הפך שכיח למדי בשנים האחרונות וכמובן מערכות מיזוג תעשייתיות למבנים גדולים במיוחד. מערכות המיזוג התעשיות אף הן עובדות על אותה שיטה כמו שאנו רגילים מדירתנו הקטנה, רק בסדר גודל שונה. אך ישנה שיטה נוספת אשר מספקת פתרון מושלם למיזוג אוויר בחללים גדולים ונרחבים. בעזרת צ'ילרים ניתן ליהנות ממיזוג אוויר יעיל וחסכוני במיוחד בהשוואה לכל שאר שיטות המיזוג השונות. אפשרות זו של צ'ילרים יחודית במיוחד ולכן רבים מאיתנו כלל לא שמעו עליה עד לרגע זה ממש.

צ'ילרים

מערכת צ'ילרים – שיטת קירור שונה הכוללת מספר רב של יתרונות

אך חשוב לדעת, שיטת קירור זו כוללת מגוון עשיר של יתרונות משמעותיים בהשוואה לכלל סוגי המזגנים השונים. אמנם בעולם המיזוג חל שינוי חיובי במיוחד בשנים האחרונות עם התפתחות כל עולם הטכנולוגיה אשר מאפשרת למזגנים לווסת את עוצמתם בהתאם לצורך החלל בו הם מוצבים, מה שמביא לחיסכון כלכלי אדיר ויעול באנרגיה. אך על אף השיפורים מהשנים האחרונות, ללא כל צל של ספק ניתן לומר כי פתרון המיזוג בעזרת צ'ילרים חסכוני הרבה יותר ואף כולל יתרונות רבים נוספים.

אז מה זה צ'ילר – כל מה שחשוב שתכירו

אז במידה וגם אתם לא הכרתם עד היום את השם צ'ילר וודאי לא ידעתם לשייכו לעולם מיזוג האוויר, רפרוף מידע אודות צ'ילרים ויקיפדיה יעשה לכם סדר בכל הבלאגן. אז הנה לכם כמה נקודות חשובות שחשוב שתכירו אודות שיטת מיזוג האוויר בעזרת צ'ילרים. בשונה מכל סוגי המזגנים שאתם מכירים, צ'ילר יכול לקרר כל מבנה בכל סדר גודל בעזרת הזרמת מים קרים בלבד.

המים הקרים עוברים דרך מספר נקודות אסטרטגיות לכל אורך המבנה וסופחים את החום אליהם. קירור המים בתוך צינורות צ'ילר עוברים הליך קירור מהיר במיוחד בעזרת גז קור מיוחד שאינו צריך לבוא במגע עם המים על מנת לקררם. חשוב להדגיש כי אפשרות מיזוג אוויר זו נחשבת בטיחותית במיוחד ואין כל סיבה לחשוש מהשימוש בגז קור ידידותי ותיקני לחלוטין על פי כל אמות המידה המחמירות ביותר.

צ'ילרים מפרט טכני – כוללים מים קרים המועברים דרך צינורות מיוחדים

לצינורות הצ'ילרים יש לא מעט יתרונות משמעותיים בהשוואה לכל שיטות הקירור המקבילות. בעזרת צינורות ארוכים שילכו לאורך כל חלל המקום אותו תרצו לקרר, ניתן יהיה להפיק קירור מיטבי ויעיל במיוחד. בשונה ממזגנים אשר מצליחים להפיץ אוויר קר או חם בהתאם לדרישותכם למרחק מוגבל ממקום יציאת האוויר, בעזרת צינורות צ'ילר ניתן לדאוג להעברת גורם הקירור באופן שווה גם למרחקים גדולים במיוחד.

לכן מקומות גדולים פעמים רבות סוחרים לעשות שימוש באפשרות קירור זו של צ'ילרים לתעשייה. חשוב לומר כי ישנם גם לא מעט אנשים פרטיים אשר מעוניינים ליהנות מכלל יתרונות הצ'ילרים ובוחרים לעשות שימוש באפשרות של צ'ילרים ביתיים.

צ'ילרים להשכרה – כך גם אתם תוכלו ליהנות מכלל היתרונות

צ'ילרים לתעשייה וצ'ילרים לאירועים גדולים יכולים להתמודד עם שטחים נרחבים במיוחד ולספוח את החום בעזרת הזרמת המים הקרים ללא בעיה. אל לכם לחשוש מפני יכולות קירור מוגבלות לשטחים קטנים, אלא להיפך, אחד היתרונות הבולטים ביותר של צ'לר בהשוואה למזגן הוא היכולת להגיע לכל פינה גם בחללים גדולים הכוללים כמות נכבדת של אנשים.

יתרונות מערכת צ'ילרים על פני מערכות מיזוג אוויר אחרות:

כפי שציינו, יש לא מעט יתרונות לאפשרות מיזוג אוויר זו בעזרת מערכת צ'ילרים. כעת נציג בפניכם את היתרונות הבולטים ביותר אשר גורמים לאנשים רבים לבחור בשיטת מיזוג זו על פני השימוש במזגנים על כלל סוגיהם השונים.

צ'ילרים חסכוניים במיוחד

על אף כל השיפורים הטכנולוגיים של סוגי המזגנים השונים המאפשרים שליטה מלאה בעוצמת המזגן ובצריכת האנרגיה שלו, עדיין מערכת צ'ילרים נחשבת חסכונית במיוחד בהשוואה למזגנים המתקדמים ביותר. השימוש במזגנים, אף אלא המדורגים גבוה מאוד בדירוג האנרגטי, עולה לא מעט כסף עבור צריכת החשמל. גם מזגנים מתקדמים במיוחד הכוללים מערכות לוויסות צריכת החשמל בהתאם לצורכי החלל, צורכים לא מעט כאשר אתם לא מקפידים על ניקיונם באופן קבוע כל כמה חודשים. חוסר ניקיון המזגן מביא לידי התאמצות המנוע לספק את הטמפרטורה הנדרשת מה שמנפח משמעותית את חשבון החשמל שלכם.

בניגוד לכך, מערכת צ'ילרים תצליח לחסוך לכם את כל הוצאות החשמל בעזרת הזרמת מים קרים המועברים על ידי מערכת מתקדמת הכוללת משאבות אסטרטגיות במיקומים שונים. כך תצליחו ליהנות משעות ארוכות של מיזוג אוויר ללא חשש מחשבון החשמל הנפול שיחכה לכם בתום תקופת השימוש.

תחזוקה מינימלית

צ'ילרים ומערכות מים אשר מותקנות במטרה למזג את אוויר החלל אינם דורשים פעולות תחזוקה תדירות. התקנה נכונה של מערכת צ'ילרים איכותית לא מצריכה פעולות תחזוקה כמעט בכלל למעט מצבים חריגים. בשונה ממערכת צ'ילרים לתעשייה ואף צ'ילרים ביתיים, מזגנים תעשייתיים וביתיים מצריכים תחזוקה שוטפת לשמירה על תפקוד יעיל ומניעת תקלות רבות.

תחזוקה שוטפת של מזגנים תצריך מכם ניקיון עצמי ויסודי של רשתות המזגן כל כמה חודשים עד חצי שנה לכל היותר וכן ניקיון עמוק על ידי בעל מקצוע בכל שנה. ניקיון עמוק זה עולה כמה מאות שקלים. מעבר לכך, תיקונים שכיחים כמו התמודדות עם נזילות, איתור מקור דליפת גז ומילוי גז למזגן עולים לא מעט כסף אותו תוכלו לחסוך בקלות על ידי שימוש במערכת צ'ילרים מקצועית.

שמירה על לחות האוויר 

בשונה מכלל סוגי המזגנים אשר פעמים רבות גורמים לייבוש האוויר, מערכת צ'ילר מבטיחה שמירה על איזון בלחות האוויר על ידי מגעו התמידי במים המוזרמים בצינורות.

מערכת ידידותית לסביבה 

המים המקוררים אשר עוברים בצינורות הצ'ילרים, עוברים הליך קירור יעיל ומהיר בעזרת גז מיוחד. גז זה הינו גז ירוק וידידותי לסביבה שלא פוגע כלל באיכותה. יתרון זה גורם לאנשים רבים אשר חששו לעשות שימוש במערכת צ'ילרים בגלל שילוב הגז, להירגע ולהבין שגז זה ידידותי במיוחד ומאושר על פי כלל התקנות המחמירות ביותר מבחינה בטיחותית.

אל תתפשרו על מערכות צ'ילרים מקצועיות ומתקינים מיומנים

על מנת להצליח ליהנות מכלל היתרונות של מערכת צ'ילרים למיזוג אוויר ואף לחסוך לא מעט כסף עבור עלות הקירור, חשוב לבחור נכון טכנאי מזגנים צ'ילרים מקצועי ומיומן אשר ידע להרכיב את כל המערכת בחלל אותו אתם רוצים לקרר. חשוב להדגיש, במטרה להצליח להפיק את כלל היתרונות המשמעותיים של צ'ילרים למכירה, חשוב מאוד להתקין אותם נכון. התקנה נכונה אף תמנע תקלות רבות ותוריד את הצורך בתחזוקה לאפס. כך תוכלו להמשיך ליהנות מיתרונות המיזוג במשך שנים ארוכות ללא צורך בשינויים או תיקונים כלל.

השכרת צ'ילרים לאירועים – במגוון גדלים לשלל צרכים

ישנה אפשרות לבחור צ'ילרים להשכרה לאירועים, צ'ילרים להשכרה לכל צורך אחר וקטן יותר, צ'ילרים ביתיים ועוד מגוון אפשרויות שונות כך שגם אתם תוכלו ליהנות מכל יתרונות שיטת מיזוג האוויר של מערכות צ'ילרים.