מזגן לא מקרר

הנה לכם כל הסיבות לכך שהמזגן שלכם לא מחמם

 

ישנן לא מעט סיבות אפשרויות לכך שהמזגן שלכם לא מחמם מספיק טוב בימי החורף הקרים ביותר. לא מעט אנשים מתקשרים לטכנאי מזגנים מקצועיים בתלונה שהמזגן שלהם כלל לא מצליח לחמם את החלל אך לפני שגם אתם בוחרים לעשות זאת, חשוב שתכירו חלק נכבד מהתקלות איתם תוכלו להתמודד לגמרי בעצמכם. גם אם טכנאי המזגנים ידרוש מכם מחיר עבור ביקורו בלבד בגלל פשטות התקלה, עדיין מדובר בכ 200 שקלים שאתם יכולים לחסוך בקלות רבה. הנה לכם כמה סיבות מרכזיות לכך שהמזגן לא מחמם איתן תוכלו להתמודד ללא צורך בידע מקצועי.

 

הסיבה הראשונה לכך שהמזגן לא מקרר – הצטברות לכלוך בפילטרים

 

הסיבה הראשונה הגורמת לכך שהמזגן שלכם לא מחמם (וגם לא מקרר) היא חוסר ניקיון של הפילטרים בחלק הפנימי של המזגן. הניקיון של הפילטרים במזגן חיוני והכרחי לשמירה על תפקודו הכללי של המזגן שלכם. אנשים רבים כלל לא מודעים לחשיבות ניקיונות הפילטרים מה שגורם לחוסר ניקיון והצטברויות לכלוך ולא מעט אבק. מצב זה לא רק מונע מהמזגן שלכם לעבוד בצורה טובה, לחמם בימי החורף הקרים ולקרר בימי הקיץ החמים, אלא הוא אף גורם לשימוש רב באנרגיה. הפילטרים הסתומים מקשים מאוד על המזגן להגיע לטמפרטורה אותה אתם מבקשים ולכם הוא נדרש למאמץ יתר. מאמץ זה מצריך שימוש באנרגיה רבה מה שכמובן יבוא לידי ביטוי בחשבון החשמל שלכם.

 

מעבר לכך שהמזגן לא מקרר, הוא אף צורך הרבה יותר חשמל

 

אז מעבר לזמן הממושך שתאלצו להמתין עד חימום או קירור החלל בעקבות ריבוי אבק בפילטרים, תאלצו גם לשלם על זה הרבה יותר. אך זוהי עוד האפשרות הטובה ביותר שעלולה לקרות מחוסר תחזוקה וניקיון של הפילטרים במזגן שלכם. האפשרות הפחות טובה תביא לידי כליאת האוויר החם וחוסר יציאתו בעקבות כל האבק מה שיגרום למזגן שלכם להיכנס למצב שהייה. במצב זה הוא אכן יפסיק את פעולתו כליל ולא רק שיקח לו זמן רב לקרר או לחמם את החלל כמו באפשרות הקודמת, אלא הוא לא יעשה זאת כלל. מצב זה עלול לגרום לתקלות רבות בסוללת המאייד מה שיחייב אתכם להזעיק טכנאי מזגנים מקצועי ולשלם לא לא מעט עבור תיקון התקלה.

 

מנעו תקלות חוזרות ונשנות בעזרת תחזוקה שוטפת של מספר דקות בודדות כל כמה חודשים

 

לכן חשוב מאוד להקפיד על תחזוקת המזגן במטרה לאפשר לו להמשיך לקרר או לחמם את דירתכם ללא תקלות למשך שנים רבות. אז אם המזגן לא מחמם, דבר ראשון שאתם חייבים לעשות זה לפתוח בקלות את המכסה של החלק הפנימי של המזגן, לשלוף את הפילטרים ולשטוף אותם היטב. ניקיון זה יכול לגרום לטיפול מיטבי בבעיה כך שלא תידרשו להזעיק טכנאי מזגנים כלל. לאחר שטיפת הפילטרים יש לייבש אותם כרבע שעה (ניתן לקצר זמנים בעזרת ייבוש במייבש שיער) ולהכניסם חזרה למקומם במזגן. ניקיון זה חיוני במיוחד ויש לבצע אותו כל כמה חודשים עד חצי שנה לכל היותר. אחרת, לא רק שהמזגן לא יחמם או יקרר בצורה מיטבית אלא גם תידרשו לשלם לא מעט בחשבון החשמל וכן עבור תיקונים במידת הצורך.

 

שלט המזגן מכוון? וודאו שהוא על מצב חימום ובטמפרטורה תואמת

 

הסיבה השניה והשכיחה לא פחות לכך שאתם נאלצים להתמודד עם מזגן לא מחמם בימי החורף הקרים די מצחיקה אך תתפלאו, קוראת לא מעט. שלט המזגן לא מכוון. חשוב לשים לב שיש מגוון אפשרויות פעולה של המזגן ובמידה והוא לא מכוון על מצב חימום, אל תתפלאו למה המזגן לא מחמם. כל שעליכם לעשות במצב זה זה לוודא שאכן שלט המזגן מכוון על מצב חימום. לא אחת קורה שהוצאת הסוללות משלט המזגן והדלקתו לאחר הכנסת סוללות, גורמת לכך שהשלט עובר אתחול מסויים. לאחר אתחול זה תידרשו לכוון אותו שוב על מצב חום במידה ואתם קוצים שהמזגן אכן יחמם.

 

איפוס חיישני המזגן – וודאו שהטמפרטורה בשלט אכן מסונכרנת עם המזגן

 

נוסף על כך חשוב לוודא לא רק שהמזגן אכן מכוון על מצב חום אלא גם שהמעלות תואמות את מצב זה. במידה ותגדירו את המזגן על מצב חום אך הטמפרטורה תהיה נמוכה מידי, הוא יכנס למצב שהייה בכל פעם שהוא יגיע לטמפרטורה שהגדרתם והדבר ימנע ממנו לחמם את החלל באופן רציף וטוב. על כן חשוב לשים לב שהמזגן מכוון על 25 מעלות לפחות במצב חימום ורק גך תוכלו ליהנות מחימום מיטבי של החלל.

 

אך גם אם בדקתם שהשלט אכן מכוון על מצב חימום ושהטמפרטורה גבוהה, לעיתים עדיין מזגן לא מחמם מספיק. לא אחת קורה שהחיישנים במזגן לא קולטים במדוייק את פקודות השלט וכך יכול להיווצר מצב בו הטמפרטורה המוצגת בשלט גבוהה יותר מהטמפרטורה שהמזגן קלט ועובד על פיה. במצב זה יש להעלות מעלה נוספת במזגן לאיפוס החיישנים וכך תוכלו להתגבר על השאלה למה המזגן לא מחמם ללא צורך בסיוע מקצועי.

 

חוסר בגז – הזמינו טכנאי מזגנים אמין ומקצועי שיאתר את מקור הדליפה

 

תקלה נוספת אשר עלולה לגרום לכך שאתם מרגישים שהמזגן לא מקרר, מחסור בגז. חשוב להבין, הגז לא אמור לברוח אך הגיוני שלאחר שנים של שימוש תהיה בריחה קלה מאזורי החיבורים. על פי רוב מילוי גז בלבד לא יפתור את הבעיה ותשובו לחוש שהמזגן לא מחמם בעוד כמה חודשים בודדים לאחר המילוי. לכן, חשוב מאוד לעמול על איתור מקום הדליפה ולאטום אותו כי אחרת מילוי הגז יעלה לכם לא מעט כסף עבור כמה חודשי פעילות בודדים. ללא סתימת מקור הדליפה תאלצו להזמין טכנאי מזגנים נוסף לאחר כמה חודשים ממילוי הגז הקודם. טכנאים רבים לא טורחים לאתר את מקור הדליפה בשל העובדה הפשוטה שמילוי הגז יספיק בשביל להתמודד עם הבעיה, אך באופן זמני בלבד.

 

טיפול נקודתי למספר חודשים בלבד – מילוי גז ללא איטום מקור הדליפה

 

כהתמודדות עם בעיית מחסור בגז תאלצו להזמין טכנאי מקצועי למילוי הגז ולאיתור מקור הדליפה. אך חשוב מאוד לוודא שהטכנאי שלכם אכן מאתר את מקור הדליפה ואוטם אותו בשביל שלא תצטרכו להזעיק את שירותיו כמה חודשים לאחר מכן. מילוי הגז יעלה לכם בין כ 250 שקלים ועד 550 שקלים, תלוי בסוג המזגן והעבודה כולה כולל איתור מקור הדליפה ואטימתו יעלו בין 600 ל 800 שקלים, חבל לשלם סכומים כאלה בכל כמה חודשים ולכן וודאו שאכן מקור הדליפה אותר.

 

סליל החימום לא תקין – ממוקם בחלקו החיצוני של המזגן והחלפתו תסייע לפתרון הבעיה

 

תקלה נוספת יכולה לקרות כאשר סליל החימום לא תקין. חשוב להבהיר כי במקרה זה תרגישו כי מזגן מקרר אבל לא מחמם בניגוד לתקלות השונות שהובאו לעיל בהם המזגן לא מקרר ולא מחמם. סליל חימום זה מיועד בעיקר להעביר את המזגן ממצב קירור למצב חימום בכל הפעלה. מיקומו הפיזי הוא בחלק החיצוני של המזגן מה שגורם לבלאי מידי פעם. בלאי בסליל זה יכול להתרחק לאחר מספר חודשים או לאחר מספר שנים ללא חוקיות מוגדרת. כל שתידרשו לעשות במקרה כזה בו המזגן מקרר אבל לא מחמם הוא להזמין טכנאי מזגנים מקצועי שיחליף את סליל החימום. עלות החלפת הסליל די זולה ותעלה כ 350-450 שקלים בלבד.

 

בחרו נכון את טכנאי המזגנים שלכם – שימו דגש על אמינותו

 

חשוב לבדוק היטב את עלויות התיקונים השונים, לא תמיד משתלם לתקן את התקלה במידה ומדובר במשהו מסובך ויקר יותר. לפעמים משתלם יותר להחליף את המזגן וליהנות ממזגן חדש שעובד טוב לעוד שנים ארוכות. נקודה נוספת שחשוב לקחת בכובד ראש היא בחירת טכנאי המזגנים שלכם. הקפידו לבחור טכנאי מזגנים אמין ומקצועי שלא ינצל את חוסר הידיעות המקצועיות שלכם בתחום בשביל לדרוש מחירים גבוהים מידי. בחירת טכנאי מזגנים מקצועי חייבת לכלול בירורים אודותיו, קריאת חוות דעת חיוביות או המלצות מאנשים ששכרו את שירותיו בעבר ויצאו מרוצים משירות מהיר, אמין ומקצועי. בחירת טכנאי באופן שרירותי עלולה לגרום לכם לשלם מאות עד אלפי שקלים יותר משהייתם משלמים לו הייתם משקיעים מעט מאמץ בבחירה מושכלת של טכנאי מוכר ואמין.

 

אך לפני שאתם מזמינים טכנאי מקצועי חשוב לבדוק האם מדובר באחת מהתקלות שאתם יכולים לפתור לגמרי בעצמכם. רק במידה ובדקתם את כל התקלות שציינו למעלה ואכן כנראה מדובר בתקלה מורכבת יותר המחייבת את הזמנתו של בעל מקצוע, פנו לאפשרות של בחירת טכנאי מזגנים מקצועי ואמין רק לאחר בדיקה מעמיקה אודותיו.