מזגן

אז במידה וגם אתם שואלים את עצמכם בימי הקיץ החמים ביותר למה המזגן לא מקרר, חשוב להבין נקודה חשובה. בימי הקיץ החמים ביותר, כל מזגן יתקשה לגרום לחלל החדר בו הוא ממוקם להגיע לטמפרטורה נמוכה במיוחד. הטמפרטורה בחוץ משפיעה באופן ישיר על יכולות המזגן וטווחי הטמפרטורות אליהן החדר בו הוא ממוקם יגיעו. אך במידה ואתם מרגישים שמדובר במשהו אחר, חוסר קירור משמעותי ולא רק חוסר הצלחה להגיע לטמפרטורה של 16 מעלות בימי הקיץ החמים ביותר, חשוב שתכירו את התקלות השכיחות ביותר שכולכם יכולים להתגבר עליהן באופן עצמאי לחלוטין.

 

מגוון תקלות שתוכלו לתקן לגמרי בעצמכם

 

אז לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי מזגנים מקצועי אשר יגבה מכם כ 200 שקלים רק על ביקורו, אלה התקלות השכיחות ביותר אשר מונעות מהמזגן שלכם לקרר שתצליחו לסדר לגמרי בעצמכם.

 

כמה טיפשי, שלט לא מכוון!

 

התקלה הראשונה והפשוטה ביותר היא שלט לא מכוון. לא מעט אנשים לא שמים לב שהשלט עבר ממצב קירור למצב אוורור או אף חימום. הכפתור אשר מעביר את המצבים השונים נמצא חשוף מה שגורם ללא מעט תקלות בעניין זה. כמו כן ילדים יכולים לשחק עם השלט ובלי לשים לב ללחוץ בדיוק על הכפתור אשר ימנע מהמזגן שלכם לקרר. גם החלפת סוללות במזגן השלט יגרמו לאיפוס מסויים של מערכת המזגן לאחריה כשתרצו להדליק את המזגן על מצב קור, תידרשו לכוון אותו למצב זה בעזרת הכפתור המעביר בין מצבים. ללא כיוון מחודש תישארו על מצב אוורור אשר יראה שהמזגן אכן דולק ואף פולט אוויר אך לא מקרר. כל שנדרש מכם לעשות זה לוודא שהמזגן אכן מכוון על מצב קור ובמידה ולא, ללחוץ מספר פעמים על הכפתור המיועד ולהחזירו למצב קירור.

 

שכחתם לנקות את הפילטרים של המזגן? זאת הסיבה שהוא לא מקרר וצורך יותר חשמל מבעבר

 

גורם נוסף ושכיח מאוד לאי הצלחת המזגן שלכם לקרר בצורה מיטבית ומהירה כפי שהיה בעבר הוא חוסר ניקיון הפילטרים. אנשים רבים אשר עושים שימוש במזגנים שנים ארוכות כלל לא יודעים שחשוב מאוד לנקות את הפילטרים של המזגן כל חצי שנה לכל היותר. ניקיון זה מאפשר למזגן לקרר ביעילות ובמהירות רבה ללא מאמץ מיותר. לעומת זאת חוסר ניקיון של הפילטרים והצטברות של לא מעט אבק ולכלוך גורמים לקירור איטי במיוחד תוך שימוש בלא מעט אנרגיה בעקבות מאמץ יתר. מזגן הצורך יותר אנרגיה בגלל חוסר ניקיונו משפיע באופן ישיר על חשבון החשמל שלכם. לכן חשוב מאוד להקפיד לנקות את הפילטרים של המזגן כל חצי שנה וליהנות מקירור מהיר ומיטבי ומהוזלה ניכרת בחשבון החשמל.

 

וודאו שכל חלונות הדירה סגורים!

 

נוסף על הגורמים הללו, במקרים רבים המזגן לא מקרר בשל העובדה הפשוטה ששכחתם לסגור את החלון או דלת הכניסה. במיוחד בימים חמים במיוחד בהם האוויר בחוץ חם, כל חדירת אוויר אל פנים הדירה תמנע את קירור החלל. מזגן לא מקרר במקרים אלה בשל הקושי שלו להתמודד עם זרימת האוויר החם שנכנס מבחוץ ולכן במידה ואתם מרגישים כאילו המזגן לא מקרר רק מוציא אוויר, חשוב לבדוק היטב האם כל חלל דהירה אטום לחלוטין. מעבר לקירור חלקי בלבד או אף לא מורגש כלל, פתיחת חלונות או דלתות וכניסת אוויר חם לפנים הדירה עלולה לגרום לטפטופים מהמזגן. השילוב של האוויר הקר עם האוויר החם יכולים ליצור טיפות שיזלו מהחלק הפנימי של המזגן לפנים הדירה שלכם.

 

יתכן שהצינור המעביר את האוויר לכל חלל דירתכם פשוט התקפל, מה שמונע מהאוויר הקר להגיע

 

במידה ויש לכם מזגן מיני מרכזי ואתם מרגישים שהמזגן לא מקרר, קיים סיכוי שחלק מהצינור השרשורי המוביל את האוויר הקר בין כל חדרי הדירה שלכם התקפל מה שמונע מהאוויר להגיע לחלל מסויים בדירה. במטרה לבדוק האם זוהי אכן הסיבה אפשר פשוט להדליק את המזגן על מצב קור ולבדוק את כל חדרי הדירה. במידה ובכולם מרגיש כאילו המזגן לא מקרר, כנראה שיש סיבה אחרת אך במידה ואתם מזהים שבכל חדרי הבית מלבד חדר אחד המזגן אכן מצליח לקרר, כנראה שהצינור פשוט התקפל וכך הוא מונע את הזרמת האוויר דרכו אל החדר המיועד. כל שיש לעשות במצב זה הוא לסדר את הצינור בקלות רבה ולפתור את הבעיה.

 

מספר תקלות נפוצות המצריכות התערבות של בעל מקצוע

 

כלל הבעיות שהובאו לעיל ניתנות לפתרון בקלות ללא צורך באיש מקצוע. טכנאי מזגנים ידרשו מכם מאות שקלים רק על הגעתם לבדיקה בדירה ולכן חשוב מאוד לבדוק לוודא שאתם לא מזמינים אותם לחינם. אז במידה ואתם מרגישים כאילו המזגן לא מקרר או מזגן לפעמים מקרר ולפעמים לא, חשוב שתבדקו היטב האם מדובר באחת מהתקלות הנפוצות שהצגנו. רק לאחר שבדקתם את כל האפשרויות ומצאתם שאכן כל הבית סגור, ניקיתם היטב את הפילטרים של המזגן, שלט המזגן מכוון נכון על מצב קירור וכן כל חלל הדירה שלכם אינו מתקרר כשמדובר במזגן מיני מרכזי, יתכן שתאלצו להזמין טכנאי מזגנים מקצועי.

 

בחרו נכון את טכנאי המזגנים שלכם

 

אז הנה לכם עוד מספר תקלות אפשריות אשר יכולות לגרום למזגן שלכם להפסיק לקרר. תקלות אלה שכיחות אף הן ובמטרה להתמודד איתן תאלצו להזמין טכנאי מקצועי. לצערנו ישנם לא מעט טכנאים בכל התחומים אשר בוחרים לנצל את חוסר הידיעה של האדם הפשוט בתחום ההתמחות שלהם. ניצול זה יכול לבוא לידי ביטוי בהוספת תקלות שכלל לא קיימות, תיקון חלקי בלבד להתמודדות רגעית עם הבעיה וכמובן דרישת מחירים גבוהים משמעותית מהמחירים הממוצעים עבור תיקון התקלה. לכן, גם אם אתם נדרשים להזמין טכנאי מזגנים לטיפול במזגן לא מקרר, כדאי שתכירו את מגוון האפשרויות לכך בשביל לוודא שטכנאי המזגנים שלכם אכן ישר ואמיתי.

 

חוסר בגז – חשוב לאתר את מקור הדליפה ולאטום אותו

 

אחת התקלות המשפיעות על יכולת קירור המזגן שלכם שתחייב אתכם טכנאי מזגנים מקצועי ואמין היא חוסר גז. תקלה זו אינה שכיחה במיוחד בשל העובדה שהגז לא אמור להיגמר אלא אם כן ישנה דליפה. טכנאי מזגנים רבים שאינם מספיק מקצועיים ממלאים את הגז החסר מבלי לחפש את מקור הדליפה. מילוי הדליפה אמנם יביא לשיפור במצב אך באופן נקודתי וזמני בלבד. לאחר כמה חודשים לכל היותר המצב יחזור לקדמותו והמזגן שלכם שוב לא יקרר. לכן, במידה וטכנאי המזגנים שלכם אכן מאבחן את התקלה כחוסר בגז, חשוב לוודא שהוא אכן מחפש את מקור הדליפה, מוצא ואוטם אותה בשביל שלא תצטרכו להזמין שוב את שירותיו בעוד כמה חודשים בודדים.

 

בעיה במדחס תגרום למזגן שלהם לפלוט אוויר בטמפרטורת החדר

 

אם אתם מרגישים שהמזגן לא מקרר רק מוציא אוויר, ייתכן שישנה בעיה במדחס או הכבל המחובר אליו. במסגרת תקלה זו המדחס לא מקבל מתח מהפיקוד מה שמביא לידי חוסר יכולת של המזגן לקלוט את הצרכים שלכם. במקרה זה לרוב צריכים להחליף כבר בלות רבה ובעלות סמלית בלבד להתמודדות מיטבית עם הבעיה. אך חשוב לציין, במקרה זה תרגישו אוויר שיוצא מהחלק הפנימי של המזגן, אך האוויר לא יהיה קר. כלומר המזגן שלכם הפך למעין מאוורר הפולט אוויר בטמפרטורת החדר. עלות התיקון למקרה זה אינה יקרה כלל.

 

חיישנים תקולים עלולים לגרום למזגן שלכם לעצור את פעולתו כל כמה דקות

 

אפשרות נוספת היא עצירת פעולת המזגן כל כמה דקות. עצירה זו תביא לעליית טמפרטורה משמעותית וחוסר יכולת של המזגן למזג את האוויר בחלל. במטרה להתמודד עם הבעיה פעמים רבות ניתוח המזגן מהחשמל והחזרתו מסייעים אך פתרון הינו פתרון זמני בלבד. על פי רוב מקור הבעיה הוא בחיישנים של המזגן אשר מחייבים אתכם להזמין טכנאי מזגנים מקצועי. גם תיקון זה אינו נחשב יקר במיוחד אך חשוב לדעת לבחור נכון טכנאי מזגנים אמין, מקצועי ומיומן אשר ידע לזהות את מקור הבעיה ולטפל בה במחיר הוגן. חשוב להדגיש כי חלק מן התקלות הללו רלוונטיות גם למזגן ברכב. כמעט ולא ניתן לנסוע בחודשי הקיץ עם מזגן ברכב לא מקרר ולכן חשוב שתכירו את התקלות השכיחות, תוצאותיהן ודרכי ההתמודדות הטובות ביותר.

 

בחרו נכון טכנאי מזגנים מקצועי, אמין ומומלץ במטרה תוודא שהתקלה תטופל על הצד הטוב ביותר כך שלא תחזור זמן ממושך. טכנאי אמין ידרוש מכם מחיר הוגן עבור עבודתו ללא ניצול חוסר הידע המקצועי שלכם בתחום.