ניקוי מזגן

באקלים הישראלי כמעט ואין אפשרות לעבור את חודשי הקיץ החמים ללא שימוש תדיר ויומיומי במזגן. המזגנים החדשניים מאפשרים לנו ליהנות ממיזוג אוויר ברמת איכות גבוהה במיוחד תוך זמן קצר. מעבר לכך, במזגנים החדשניים יש לא מעט מערכות טכנולוגיות מתקדמות אשר מאפשרות לנו לחסוך עשרות אחוזים בתשלומי החשמל. אם עד לפני מספר שנים אנשים היו בוחרים להיעזר במאוורר במטרה להתמודד עם החום של חודשי יולי אוגוסט, האי חנו שכיום בעזרת טכנולוגיית אינוורטר ועוד רבות אחרות ניתן ליהנות מבית ממוזג במחירים נוחים לכל כיס. אך חשוב לדעת, פעולת המזגן מצריכה מאיתנו תחזוקה שוטפת של כמה דקות עבודה כל חצי שנה.

 

ניקוי מזגנים מוקפד כל חצי שנה יחסוך לכם לא מעט תקלות

 

אנשים רבים כלל לא מודעים לעובדה שצריכים לנקות את המזגן אחת לכמה חודשים עד חצי שנה לכל היותר. ניקוי מזגן ישפר משמעותית את יכולותיו ואף ישמור על בריאותו ותקינותו לאורך שנים ללא תקלות כלל. מנגד, חוסר ניקוי מזגן במהלך תקופה ארוכה עלול להביא לידי בעיות ותקלות רבות הכוללות את חוסר הצלחתו לקרר או לחמם, פעולה איטית במיוחד, מאמץ רב הצורך המון אנרגיה שתבוא לידי ביטוי בחשבון החשמל, טפטוף מים מחלקו הפנימי של המזגן לפנים הדירה שלכם וכמובן יצירת עובש אשר יגרום לריח רע מהמזגן בכל הפעלתו. מעבר לריח הרע אליו קשה מאוד להתרגל, נשימת אוויר היוצא ממזגן מלא בעובד לא בריאה כלל.

 

קצרו משמעותית את זמן ההמתנה לקירור או חימום החלל בעזרת ניקוי המזגן

 

אז הנה לכם כלל הבעיות שתצליחו לחסוך מהמזגן שלכם במידה ותקפידו על ניקוי מזגנים. ראשית, ניקיון המזגן שלכם ימנע האטה בקצב הקירור או החימום של המזגן. לא מעט אנשים מתקשרים לטכנאי מזגנים בתלונה שלוקח יותר מידי זמן למזגן שלהם לקרר או לחמם את החלל וכי בעבר הוא היה עושה זאת בחצי מהזמן. בעיה זו על פי רוב נובעת מהצטברות של אבק ולכלוך בפילטרים של המזגן אותם כנראה שכחתם שצריך לנקות. הצטברות האבק ולהכלוך מונעת מהמזגן לעבוד בצורה יעילה ומהירה כפי שהתרגלתם אליה בעבר, כשהוא היה נקי. במקרים קלים בהם לא ניקיתם את הפילטרים חודשים ספורים תרגישו האטה לא משמעותית בקצב קירור או חימום החלל אך במידה ובחרתם לפסוח על ניקוי מזגן זמן רב יותר, יתכן שתאלצו להמתין זמן ממושך מאוד עד שהמזגן יצליח להגיע לטמפרטורה המבוקשת.

 

חיסכון משמעותי של עשרות אחוזים בחשבון החשמל

 

אך תתפלאו, הזמן הממושך של קירור או חימום החלל בעקבות הצטברות לכלוך רב בפילטרים הוא אינו החיסרון היחידי של חוסר הקפדה על ניקוי מזגנים, הצטברות האבק והלכלוך יגרמו לכך שהמזגן שלכם יצטרך להתאמץ הרבה יותר בעת פעולתו. פעולה מאומצת של המזגן צורכת אנרגיה רבה יותר אשר כמובן באה לידי ביטוי בחשבון החשמל שלכם. יוצא שלא רק שאתם מקבלים תמורה נמוכה יותר של מזגן איטי במיוחד לו תצטרכו להמתין דקות ארוכות עד מיזוג האוויר בחדר, אלא גם תידרשו לשלם על שירות עגום זה הרבה יותר. התשלום הנוסף נובע מהמאמץ של המזגן ויכול לגרום לעלייה של עשרות אחוזים בתשלומי החשמל.

 

המזגן לא עובד? ייתכן ששכחתם לנקות אותו

 

מעבר לכך חוסר ניקוי מזגן עלולה להביא אף לעצירה מוחלטת של המזגן שלכם. בשל העובדה שהפילטרים מלוכלכים מאוד, הם מונעים מהאוויר החם או הקר לצאת וכך גורמים לכליאת הטמפרטורה הגבוהה או הנמוכה שבחרתם בהתאמה. מצב זה מביא את המזגן למצב של השהייה כאשר הוא מרגיש שהצליח להגיע לטמפרטורה הנכונה. במצבים קיצוניים יותר הדבר עלול לפגוע בחלקים הפנימיים של המזגן מה שעלול לעלות לכם לא מעט כסף עבור התיקון. בימי הקיץ החמים כאשר תדליקו את המזגן רווי האבק בפילטרים הוא יחל לטפטף. טפטופים אלה אף הם נגרמים כתוצאה ישירה של חסימת האוויר הקר בפנים המזגן ויצירת לחות. טפטופים אלה הם אינם הדבר הגרוע ביותר שעלול להיגרם למזגן שלכם בגלל חוסר ניקוי הפילטרים, אלא התוצאה של לחות ורטיבות זו, העובש.

 

כך תמנעו מזגן מעובש ותימנעו מריחות לא נעימים ואוויר לא בריא

 

כאשר המזגן שלכם מתמלא בעובש הוא מתחיל להוציא ריח רע ומחניק בעת פעולתו. מעבר לעובדה שקשה מאוד להתרגל לריח זה, מאוד לא בריא לנשום את האוויר היוצא ממזגן מלא בעובש מה שיחייב אתכם לנקות באופן הרבה יותר יסודי במטרה להתמודד עם הבעיה. ישנם מקרים בהם תצליחו להתגבר על העובש בעזרת ניקוי מזגן עצמאי בלבד ולחילופין ישנם מקרים שתהיו חייבים להזמין את שירותיו של טכנאי מזגנים מקצועי אשר ידע להעניק למזגן שלכם ניקוי עמוק ומקצועי הכולל פירוק של לא מעט חלקים פנימיים וניקוי עובש במזגן בעזרת חומרים אנטי בקטריאליים.

 

ניקוי מזגן מעובש – ספריי ייעודי לניקוי מזגנים

 

אז במידה והגעתם למצב בו המזגן שלכם פולט אוויר עם ריח רע ומחניק, חשוב לעשות שימוש בחומר מיוחד ויעודי של ניקוי מזגן מעובש. ניקוי מזגן מעובש יצריך מכם לפתוח את המכסה העליון של החלק הפנימי של המזגן, לשלוף את הפילטרים ולרסס את החומר היעודי על החלק הפנימי של המזגן. חשוב לציין כי ניקוי עובש במזגן מחייב אתכם לעבוד באופן שיטתי ויסודי במטרה להצליח למגר את העובש לחלוטין. במידה ותשאירו פינה אליה לא הגעתם עם חומר לניקוי מזגנים המיועד להתגברות על עובש, קיים סיכוי סביר שפינה זו תחזיר את העובש כולו בעוד מספר שבועות עד חודשים ספורים. בעזרת ספריי ניקוי מזגן תצליחו להתמודד עם חלק גדול מלכלוכי המזגן שלכם אך במידה ותעשו זאת בשלב מאוחר מידי בו המזגן מלא בלא מעט עובש ולכלוך מצטבר במהלך תקופת זמן ארוכה מידי, ייתכן שגם ספריי ניקוי מזגן מעובש לא יצליח לסייע לכם.

 

לא תמיד ספריי לניקוי מזגן יספיק – בחרו נכון טכנאי מזגנים אמין ומקצועי

 

במקרה זה חשוב לדעת לבחור נכון טכנאי מזגנים אמין ומקצועי אשר ידע להתמודד עם הבעיה על הצד הטוב ביותר. ישנם לא מעט טכנאי מזגנים שאינם מספיק אמינים ובוחרים לנצל את חוסר הבנת הציבור בתחום זה עבור גבייה מופרזת של תשלום גבוהה משמעותית מזה המגיע להם. על כן חשוב לא להקל ראש בבחירת טכנאי המזגנים האמין ביותר שאתם יכולים למצוא, אחרת אתם עלולים לשלם כפל כפליים במחיר ניקוי המזגן עבור שירות חלקי שיפתור את הבעיה באופן זמני בלבד. בחרו את טכנאי המזגנים שלכם רק לאחר קריאת חוות דעת חיוביות או המלצות מאנשים ששכרו את שירותיו בעבר.

 

ניקוי עמוק של המזגן הכולל פירוק חלקים פנימיים ושימוש בחומר אנטי בקטראלי

 

אז כמה עולה ניקוי מזגן אתם שואלים? ניקוי מזגן עמוק ומקצועי הכולל פירוק חלקים פנימיים במטרה להצליח להגיע לחלקים החשובים ביותר לניקוי אשר יביאו לשינוי משמעותי בתפקוד המזגן שלכם אמור לעלות כמה מאות שקלים בלבד. ניקוי זה כולל שימוש בחומרים אנטי בקטריאליים במטרה להבטיח שהעובש לא יחזור תוך זמן קצר לאחר הניקוי. כידוע, יש לעובש נטייה לחזור די מהר אלא אם כן ממגרים אותו באופן מקצועי בעזרת חומרים אנטי בקטריאליים. טכנאי מזגנים רבים בוחרים לדלג על שלב זה של שימוש בחומרים מיוחדים במטרה לחסוך זמן וכסף. גם ניקוי ללא חומר ייעודי זה יביא לשיפור ניכר של יכולות המזגן שלכם והריח שהוא מפיץ בעת פעולתו מה שגורם לטכנאים רבים לא לחשוש על דילוג השלב של שילוב החומרים האנטי בקטריאליים.

 

ניקוי מזגנים ביתי כל מספר חודשים שיצריך מכם כרבע שעה בלבד, יבטיח לכם מזגן תקין ובריא למשך שנים ארוכות

 

אך חשוב לדעת כי ניקוי מזגנים עמוק זה יסייע לתקופה קצרה בלבד לאחריה כנראה שתידרשו להזמין שוב את שירותי טכנאי המסכנים. אז במטרה לחסוך מכם את כל הבלאגן, תקלות המזגן ותשלומי החשמל המנופחים, קיימת חשיבות רבה להקפיד לנקות את הפילטרים של המזגן כל כמה חודשים עד חצי שנה לכל היותר. ניקוי מזגן זה לא צריך לקחת יותר מכמה דקות בודדות במסגרתו כל שעליכם לעשות זה לפתוח את המכסה של החלק הפנימי בדירה שלכם ולנתק בקלות רבה את הפילטרים. את הפילטרים תנקו היטב מכל האבק והלכלוך ותעמידו לייבוש של כרבע שעה לפני שאתם מחזירים אותם למקומם. החזרת הפילטרים רטובים עלולה לגרום להיווצרות לחות ואף עובש בשלב מתקדם. לכן אל לכם לשכוח להעמיד לייבוש את הפילטרים וכך למנוע את כל התקלות שצויינו לעיל בעזרת ניקוי מזגנים פשוט.