תריס המזגן

לא מעט אנשים מתלוננים על תריסי המזגן שאינם מגיבים ללחיצותיהם על השלט. תפקידם של תריסי המזגן הוא לפזר את האוויר הקר/החם לכל חלל החדר באופן שווה. תיקון תריס מזגן תקול או תקוע פירושו שיפור ניכר בתפקודו של המזגן ובהצלחתו למזג את אוויר החלל כולו. על כן במידה וגם אתם מתמודדים עם תריס מזגן תקול או שאינו מגיב לדרישות שלכם, חשוב שתכירו כמה דרכים לטפל בבעיה באופן מיידי ועצמאי.

 

תריס למזגן – מה תפקידו?

 

שימוש במזגן ללא תריסים תקינים פירושו חוסר שליטה על המיקום המרכזי של הזרמת האוויר היוצא מהמזגן. פעמים שתריס המזגן תקוע במצב סגור לחלוטין, מה שכמובן מונע מאוויר המזגן לצאת בצורה מיטבית אל החלל ופעמים שתריס המזגן תקוע על מצב פתוח ומכוון לאזור מסויים בו לא ניתן לשהות בשל קירור/חימום יתר. ישנם גורמים רבים אשר יכולים לגרום לתריס המזגן שלכם להפסיק להגיב ללחיצות על השלט ובמטרה להתמודד בצורה מהירה ויעילה עם תקלה זו, חשוב שתכירו את חלקם השכיח. הגורם הראשון אשר משפיע באופן ישיר על תריסים למזגן הוא שינוי פיזי על ידי נגיעה בתריסי המזגן.

 

מגוון תקלות שכיחות בתריסי המזגן עליהן תצליחו להתגבר ללא ידע מקצועי כלל

 

כל נגיעה בתריסי המזגן באופן ידני עלולה ליצור בלבול של ממש. במידה ותריסי המזגן שלכם עובדים ופתוחים כרגיל ואדם בוחר לסגור אותם ידנית כלפי מעלה מכל סיבה שהיא, מבחינת המזגן התריסים עדיין פתוחים. נתון זה גורם לכך שפעמים רבות גם בעת הפתיחה הבאה של המזגן התריסים ישארו על המצב בו היו קודם לאחר השינוי הידני בשל העובדה הפשוטה שמבחינת המזגן זה המצב הפתוח. מה שיש לעשות על מנת להתגבר על תקלה זו ולהביא לתיקון תריס מזגן ביעילות ובמהירות הוא לפתוח או לשנות את מיקום התריסים באופן ידני בעוד המזגן דלוק, לכבות את המזגן ולהדליקו מחדש.

 

תריסים נפוצים למזגן מרכזי – תריס דקור או סלוט

 

גם במזגן מיני מרכזי הכולל תריס דקור או תריס סלוט, ניתן לנסות להתמודד עם בעיה זו. אם ניסיון זה לא הביא לשינוי במצב וכעת המזגן ממשיך להיפתח למיקום אליו הזזתם את התריסים ללא תגובה ללחיצות השונות על השלט, קיים סיכוי סביר שקיים חוסר סנכרון בין השלט למזגן. לשם כך אתם נדרשים לבצע את פעולת איפוס המזגן שלאחריו השלט והמזגן יסתנכרנו מחדש. פעולת איפוס מזגן אף היא אינה דורשת יותר מכמה דקות בודדות ללא כל ידע מקצועי בתחום. כל שתידרשו לעשות זה לנתק את המזגן מהחשמל להמתין כמה רגעים ולחברו בחזרה. לאחר פעולת האיפוס השלט והמזגן מסונכרנים לחלוטין מה יכול להביא לתיקון תריסי המזגן שלכם.

 

יציאת תריסי המזגן ממסילתם

 

אחד הגורמים הנוספים והשכיחים ביותר לחוסר תזוזה של תריסי המזגן שלכם הוא תריס מזגן שיצא ממקומו.לא אחת ורה שתריסי מזגן יוצאים מהמסילה המיועדת להם מה שגורם להם להיות מנותקים לחלוטין מכל פעולה. ניתן לראות את תריסי המזגן מעט נמוכים יותר ממקומם הטבעי ועל ידי כך לאבחן את הבעיה כיציאת התריסים מהמסילה. במצב כזה יש לנסות להכניס בזהירות רבה את תריסים למזגן חזרה למסילתם ולהביא לתיקון מהיר ויעיל של הבעיה.

 

בעיה בהגדרות המזגן – איפוס המזגן יפתור את הבעיה

 

 

נוסף על כך ישנה תקלה נוספת ושכיחה במיוחד אשר עלולה לגרום לבעיה בתריסי המזגן שלכם והיא תקלה בהגדרות המזגן. לא מעט מזגנים צריכים איפוס הגדרות לשם המשך עבודה תקינה של כל חלקי המזגן. לעיתים מדובר על חוסר שינוי בין מצבי המזגן השונים ולעיתים אף בחוסר תזוזה של התריסים במזגן. במטרה להתגבר על תקלה זאת בכוחות עצמכם ללא סיוע של טכנאי מזגנים מקצועי ומוסמך, חשוב לדעת לאפס את המזגן לאחר כיבויו. חשוב להדגיש כי איפוס המזגן על ידי הוצאתו מהחשמל חייב להיעשות רק לאחר כיבוי המזגן.

 

מגוון סוגי תריסים למזגנים השונים

 

גם במזגן מיני מרכזי הכולל תריס דקור או תריס סלוט יש לא מעט תקלות שכיחות בתריסים. כיום אנשים רבים אשר בוחרים באפשרות של מזגן מיני מרכזי לביתם, נהנים ממגוון אפשרויות של תריסים שונים. ישנם תריסי דקור, תריסי סלוט, תריס מזגן מעוצבים, תריס למזגן אלומיניום, תריס דקורטיבי ועוד. כלל האפשרויות הללו נחשבות אמינות במיוחד אך גם בהן יכולות להיות אותן תקלות שציינו מעלה. התמודדות עם תקלות בתריסי מזגן מרכזי לא יצריכו מכם הרבה יותר מההתמודדות עם תריסי המזגן העילי ולכן כדאי לנסות לפתור את התקלות באופן עצמאי.

 

תיקון יעיל, מהיר ופשוט תוך מספר דקות בודדות

 

ייתכן שתופתעו לגלות כמה קלה תקלת תריסי המזגן שלכם ואיך בקלות רבה וללא ידע מקצועי הצלחתם להתגבר עליה לגבי בעצמכם. אך במידה וניסיתם את כלל הפתרונות השונים הובאו מעלה ללא הועיל, חשוב לדעת לבחור נכון אנשי מקצוע איכותיים ואמינים במיוחד. כיום יש לא מעט טכנאי מזגנים שאינם מספיק אמינים מה שעלול לעלות לכם ביוקר. טכנאים שאינם אמינים יכולים לנצל את חוסר ההבנה שלכם בתחום ולדרוש מחירים מופקעים עבור שירותי תיקון קלים בלבד. במטרה להצליח לבחור נכון את אנשי המקצוע הטובים והאמינים ביותר לתיקון תריס למזגן שלכם, חשוב לערוך סקר שוק קצר.

 

במידה ולא הצלחתם להתגבר על הבעיה, בחרו נכון טכנאי מזגנים אמין ומקצועי

 

בסקר שוק זה תאתרו כמה יותר אנשי מקצוע תוך הצגת הבעיה בתריס המזגן. לאחר בירור קצר אודותיהם וקריאת מספר חוות דעת, תוכלו לבחור טכנאי מזגנים אמין ומקצועי אשר מציע מחיר הוגן עבור תיקון הבעיה. רק כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי טכנאי המזגנים שלכם אכן יגיע להתמודד עם תיקון תריסים למזגן ולא עם עוד לא מעט תקלות נוספות שהוא ימציא במהלך עבודתו. בחירה נכונה של טכני אמין יכולה לחסוך לכם מאות עד אלפי שקלים, מספיק בשביל שתשקיעו בבחירה נכונה ומושכלת לתיקון תריסי המזגן שלכם.