מזגן

לא אחת קורה שהמזגן מתחיל לטפטף בעת פעולתו, בעיקר בימי הקיץ החמים ביותר. בעיה זו נחשבת לשכיחה במיוחד ולכן חשוב שתכירו את כל הגורמים לתופעת הנזילה וכן את דרכי ההתמודדות עם הבעיה שתוכלו לבצע לגמרי בעצמכם. בשונה מהמקובל לחשוב, לא תמיד קיים צורך להזמין את אנשי המקצוע במטרה להתמודד עם נזילות המזגן, זיהוי נכון של מקור הבעיה יאפשר לכם להצליח להתגבר עליה גם ללא ידע מקצועי כלל. הנה לכם הגורמים המרכזיים אשר על פי רוב אחראיים על המזגן המנוזל שלכם בימי הקיץ החמים ביותר.

 

לא בטוח שתצטרכו להזעיק את טכנאי המזגנים – כל הסיבות ודרכי ההתמודדות למזגן מנוזל

 

הגורם הראשון הוא פשוט סתימה בצינורית ניקוז המים. סתימה זו יכולה להיגרם כתוצאה של הצטברות לכלוך או כל סיבה אחרת מה שמביא לידי עליית מפלס המים עד החלק הפנימי בדירה שלכם. כאשר המים עולים ומגיעים לחלק הפנימי של המזגן, תתחיל נזילה של ממש בעת פעולתו. התמודדות עם סתימה זו אינה מצריכה הזמנה של טכנאי מזגנים מקצועי אשר יקח לכם כמה מאות שקלים רק על הגעתו. לכן חשוב לבדוק את צינורית הניקוז לפני שבוחרים להיעזר בשירותו של בעל מקצוע.

 

סתימה בצינורית הניקוז עלולה לגרום לנזילה מהמזגן

 

הגורם השני הוא חוסר ניקיון המזגן. אנשים רבים כלל לא יודעים כי עליהם לנקית את המזגן כל חצי שנה לכל היותר במטרה לאפשר לו להמשיך לפעול באופן תקין. חוסר ניקיון עלול לגרום לבעיות נוספות מלבד נזילה, כמו קירור או חימום החלל באיטיות רבה, צריכה גבוהה של אנרגיה בעת הפעולה מה שכמובן משליך על חשבון החשמל שלכם וקיצור אורך חייו של המזגן. על כן חשוב מאוד להקפיד לנקות את הפילטרים של המזגן כל חצי שנה לכל היותר. ניקוי זה אינו מצריך סיוע של בעל מקצוע וניתן בקלות רבה לפרק את הפילטרים מהחלק הפנימי של המזגן, לנקותם מכל האבק והלכלוך ולהחזירם למזגן לאחר שהתייבשו היטב.

 

הצטברות של לכלוך רב בפילטרים של המזגן – הקפידו לנקות כל חצי שנה ומנעו את הנזילה הבאה

 

הצטברות משמעותית של אבק בפילטרים של המזגן יקשו על פעולת המאייד וכך לגרום לטיפטופי מים בעת פעולת המזגן. ניקיון המזגן לא יקח לכם יותר מכמה דקות בודדות אשר יחסכו לכם לא מעט כסף הן על תיקוני המזגן והן על צריכת החשמל.

 

מחסור בגז – חשוב לאתר את מקור הדליםה לפני שממלאים גז!

 

הגורם השלישי לנזילות המזגן שלכם הוא חוסר בגז. בשונה מהגורמים לעיל במטרה להתמודד עם בעיה זו של מחסור בגז תאלצו להזמין איש מקצוע אשר ידע לטפל היטב בבעיה. חוסר הגז עלול לגרטל ליצירת קרח על המאייד אשר מפשיר בחוסר פעולה וגורם לנזילה. גורם זה נחשב הרבה פחות שכיחה בשל העובדה כי הגז במזגן לא אמור להיגמר. במידה ואכן חסר גז כנראה שישנה דליפה של הגז. פעמים רבות אנשים בוחרים להזעיק בעל מקצוע ומדווחים על מזגן נוזל, בעל המקצוע מגיע מצוייד עם גז במידה ויזהה כי אכן זהו הגורם לנזילות המזגן אך הוא לא תמיד יערוך בדיקה מקיפה לזיהוי מקור דליפת הגז. טיפול שאינו מקצועי בבעיה זו ללא איתור מדוייק של מקור הדליפה יביאו למצב דומה בעוד מספר חודשים ספורים.

 

 וודאו שכל חלונות הדירה שלכם סגורים בעת פעולת המזגן

 

לכן חשוב מאוד לדעת לבחור נכון טכנאי מזגנים מקצועי ומיומן אשר יודע לזהות את מקור דליפת הגז ולאטום אותו. מילוי גז בלבד ללא איתור דליפה לא יפתור את הבעיה אלא רק ידחה אותה בעוד כמה חודשים נוספים.

 

הגורם הרביעי ואולי השכיח ביותר למזגן הנוזל שלהם הוא חוסר אטימות של הדירה בימים חמים במיוחד. לא אחת קורה שאנשים מדליקים מזגן על קור בעוד חלונות ביתם פתוחים.מצב זה של ערוב האוויר הקר עם האוויר החם יוצר לא מעט נזילות. כל שעליכם לעשות במטרה להתמודד עם מזגן נוזל הנובע מחוסר אטימות זה לסגור את כל חלונות הדירה. פתרון קל ויעיל זה יחסוך לכם מאות שקלים על הזמנתו של בעל מקצוע.

 

הדרך הטובה ביותר לזיהוי נכון של מקור הבעיה

 

אז בשונה ממה שרבים חושבים ויתכן שאף אתם חשבתם עד קריאת מאמר זה, אין כל סיבה להילחץ ממזגן נוזל בבית, ישנן לא מעט פתרונות אפשריים אשר יכולים לסייע להתמודדות עם הבעיה ללא כל ידע מקצועי כלל. במטרה לעשות זאת לגמרי בעצמכם, חשוב לבחון היטב את הבעיה ולדעת לזהות את מקורה. השיטה הטובה ביותר היא שיטת השלילה. ראשית בדקו היטב את צינורית הניקוז של המים במטרה לוודא שאכן היא אינה סתומה. במידה ואתם מזהים לכלוך רב או אף סתימה של ממש, כנראה שזה מקור הבעיה ופתיחת הסתימה באופן עצמאי לחלוטין תביא להתגברות על הבעיה. במידה וצינורית הניקוז נקייה לחלוטין, עברו לשלילת האפשרות הבאה.

 

שללו את כל הגורמים השכיחים לנזילות בעזרת בדיקה פשוטה

 

בהמשך לבדיקתכם, פתחו את המכסה העליון של החלק הפנימי של המזגן שלכם והוציאו את הפילטרים. כפי שציינו חשוב לנקות את הפילטרים הללו כל חצי שנה לכל היותר ולכם הם אמורים להיות נקיים. במידה וזיהיתם לכלוך רב, הצטברות של אבק או כל גורם חוסם אחר, כנראה שמצאתם את מקור הבעיה וניקיון הפילתרים יספק את הפיתרון המהיר והקל למזגן המנוזל שלכם. במידה וגם הפילטרים נמצאו נקיים לחלוטין, עברו לשלב האחרון וודאו שאכן כל חלונות ביתכם סגורים. במידה וכל חלונות הדירה סגורים יתכן שאכן חסר גז או שיש תקלה פנימית נוספת המחייבת את הזמנתו של טכנאי מזגנים ולא נותרה ברירה אלא לעשות זאת.

 

פתרו בעצמכם את הבעיה וחסכו מאות עד אלפי שקלים

 

על פי רוב בדיקות מעמיקות אלה שתבצעו לגמרי בעצמכם יניבו תוצאות ויאפשרו לכם להתגבר על הנזילה. אך במידה ולאחר כל הבדיקות הנזילה עדיין ממשיכה, חשוב לדעת לבחור נכון את טכנאי המזגנים האמין, המקצועי והמנוסה ביותר. כיום יש לא מעט טכנאי מזגנים שאינם מספיק אמינים או מקצועיים וידרשו מכם כסף רב עבור כל תיקון קל. אנשי מקצוע רבים בוחרים לנצל את חוסר הבנת האדם הממוצע בתחום ההתמחות שלהם לטובתם ודורשים סכומי עתק עבור תקלות קלות בלבד. במטרה להימנע ממצב זה חשוב לבחור טכנאי מזגנים בכובד ראש ולא באופן שרירותי.

 

כך תדעו לבחור נכון טכנאי מזגנים אמין ומקצועי

 

הדרך הטובה ביותר לאתר טכנאי מזגנים אמין ומקצועי כוללת מספר שלבים. בשלב הראשון, אתם צריכים ליצור קשר עם כמה שיותר אנשי מקצוע ולדווח לכם אודות הבעיה במזגן שלכם, מזגן נוזל בבית. יצירת קשר עם כמה אנשי מקצוע תאפשר לכם לבצע מספר פעולות סינון שיבטיחו לכם בחירה בטכנאי אמין ומקצועי במיוחד. לאחר שלב יצירת הקשר, הגיע שלב הסינון בו אתם צריכים לקרוא כל פיסת מידע אודות טכנאי המזגנים אליהם התקשרתם. לרוב תוכלו למצוא לא מעט מידע באינטרנט. אם אין מידע באינטרנט נסו לשאול מכרים שבחרו לשכור שירות מטכנאי מזגנים בעבר.

 

קראו כמה שיותר חוות דעת חיוביות

 

השלב הבא הוא קריאת כמה שיותר חוות דעת חיוביות מאנשים אשר שכרו בעבר את שירות הטכנאי. חוות דעת חיוביות מאנשים מרוצים משירות טכנאי יסייעו לכם לוודא שאכן מדובר באיש מקצוע שמכיר היטב את עבודתו. לאחר מכן אתם עוברים לשלב האחרון ואולי החשוב ביותר, שלב הצעת המחיר. רבים מטכנאי המזגנים לא ידעו לתת מחיר ובצדק, הם עוד לא הגיעו לדירתכם ובחנו לעומק את הבעיה. אך במידה ותצליחו לקבל טווחי מחירים הדבר יאפשר לכם לבדוק את אמינות אנשי המקצוע. הצעת מחיר הוגנת מעידה על רמת אמינות גבוהה ובשילוב של מקצועיות שבדקתם בשלבים הקודמים, מובטח לכם טכנאי מזגנים אשר יצליח להתמודד עם כל בעיה על הצד הטוב ביותר ובמחיר הוגן.

 

ערכו את כל הבדיקות האפשרויות טרם הזמנת בעל מקצוע והתמודדו עצמאית עם המזגן הנוזל

 

זכרו, אין כל סיבה להילחץ ממזגן נוזל בתוך הבית, קיים סיכוי סביר שתצליחו להתמודד ען הבעיה לגמרי בעצמכם. אך גם לאחר כל הבדיקות לזיהוי מקור הבעיה, במידה והבנתם שאין ברירה אלא להזמין איש מקצוע, אל לכם לבחור טכנאי מזגנים באופן שרירותי. השקיעו בבדיקה לפני שאתם בוחרים טכנאי אמין ומקצועי ותצליחו לחסוך מאות ואף אלפי שקלים עבור מתן שירות לא הגון.