קבל המזגן

החום הישראלי בחודשי הקיץ מחייב את כלל תושבי המקום להדליק מזגנים במלוא המרץ לשעות ארוכות כמעט ללא הפוגה. שהייה בימי הקיץ החמים ביותר ללא מזגנים בלתי נסבלת מה שמביא היום אנשים רבים להתחדש במזגנים נוספים לדירתכם טרם בואו של הקיץ. עד לפני מספר שנים היו אנשים אשר בחרו להיעזר במאווררים גדולים בטענה כי עלויות החשמל של המזגנים יקרים במיוחד. אך בשנים האחרונות חלו שינויים רבים אשר מאפשרים לכולם להדליק מזגנים בעלויות חשמל נמוכות מהעלויות שהיו בעבר. כיום ישנם מזגנים חסכוניים במיוחד אשר הדירוג האנרגטי שלהם נמוך ומשפיע באופן ישיר על צריכת החשמל. מזגנים בעלי דירוג אנרגטי נמוך צורכים הרבה פחות חשמל בהשוואה למזגנים הגדולים שצריכים אנרגיה רבה על מנת למזג את חלל החדר בו הם ממוקמים.

 

מזגנים מתקדמים הכוללים טכנולוגיות פורצות דרך

 

כמו כן חשוב לדעת שישנן טכנולוגיות מתקדמות כמו טכנולוגיית אינוורטר ו vrf המאפשרות פעולת מזגן בחיסכון מירבי של עד כחמישים אחוזים בהשוואה למזגנים מקבילים ללא הטכנולוגיות הללו. אפשרויות אלה פתחו בפני אנשים רבים את האפשרות להעביר את ימי הקיץ החמים והחורף הקרים בבית ממוזג ונעים. אך חשוב לזכור, על מנת שתצליחו להפיק את המירב מהמזגן שלכם וליהנות משירותיו שנים ארוכות ללא תקלות או בעיות, קיימת חשיבות רבה לתחזק אותו. ישנן לא מעט תקלות אפשרויות שיכולות להחוסך מכם אם תקפידו על תחזוקה תמידית של המזגן שלכם בכל מספר חודשים.

 

קבל למזגן – מה תפקידו וכיצד פגיעה בו תשפיע על יכולות המזגן שלכם?

 

בין כלל התקלות האפשרויות יש תקלות עליהן תצליחו להתגבר לגמרי בעצמכם ולעומתן ישנן תקלות נוספות אשר יחייבו אתכם להזמין את שירותיו של טכנאי המזגנים. על פי רוב הבעיות הממוקמות בחלקים הפנימיים השונים של מערכות המזגן שלכם קשורות לקבל. קבל למזגן משמש כרכיב התנעה אשר מאפשר את פעולתם התקינה של כל מנועי המזגן שלכם. לכל מנוע במזגן יש קבל למזגן משלו אשר מתניע את פעולתו בצורה מיטבית. לא אחת קורה שישנן תקלות באחד ממנועי המזגן מה שמשבש את כל פעולתו. לכן חשוב לדעת, גם אם קיימת תקלה באחד מחלקיו הפנימיים של המזגן שלכם, על פי רוב התקלה נובעת מקבל תקול.

 

קבל המזגן משמש כרכיב התנעה של המנועים

 

בשונה מחלקים רבים במזגן אשר מיועדים להחזיק מעמד שנים ארוכות ללא תקלות, קבל למזגן עלול להתקלקל בתדירות גבוהה יותר. על כן קיים סיכוי סביר שתקלות בחלקים הפנימיים של המזגן שלא לא יחייבו אתכם להחליף את החלקים עצמם ולשלם לא מעט כסף, אלא להחליף קבל למזגן בלבד. כיום ישנם לא מעט טכנאי מזגנים שאינם מספיק אמינים ומקצועיים בשביל להתמודד עם קבל תקול בצורה המיטבית. חלקם בוחרים להחליף את החלק התקול כולו הקבל מחוסר ידיעה וחלקם בוחרים לעשות זאת בשביל להרוויח מעט יותר עבור עבודתם. לכן חשוב מאוד לדעת לסחור נכון טכנאי מזגנים אמין ומקצועי שידע שהדבר הראשון שעליו לעשות טרם החלפת רכיבים במזגן הוא בדיקת קבל למזגן.

 

התקלות השכיחות ביותר בקבלי המזגן

 

לאחר בדיקת קבל למזגן ניתן יהיה לזהות האם גורם הבעיה הוא אכן הקבל מה שיצריך מכם את החלפתו בלבד או שמא גורם הבעיה הוא רכיב המזגן מה שיצריך מכם לשלם הרבה יותר עבור הטיפול בבעיה. חשוב לדעת שישנם סוגי קבלי מזגנים שונים ויש להתאים נכון את הקבל המדוייק ביותר למזגן שלכם. בין זוגי הקבלים תוכלו למצוא קבל למזגן תדיראן, קבל למזגן אלקטרה, קבל למזגן lg, קבל למזגן מיני מרכזי ועוד.

 

קבל מנוע המדחס – אי פעולתו תגרום לחוסר קירור/חימום המזגן

 

כפי שציינו לעיל, ישנם כמה קבלים בכל מזגן. קבל מנוע המדחס הוא הקבל אשר מסייע למנוע הממוקם במדחס לתפקד כראוי. קבל מזגנים זה נחשב לשכיח ביותר בין תקלות הקבלים השונים. אי פעולתו התקינה של קבל מנוע המדחס תביא לידי חוסר יכולתו של המזגן לקרר או לחמם את החלל. לכן, במידה ואתם מבחינים שהמזגן שלכם לא מקרר או מחמם את החדר, מומלץ לבדוק את קבל המזגן לפני שממהרים להחליף את המדחס עצמו.

 

קבל מנוע המאוורר החיצוני – אי פעילותו עלולה לגרום לשריפת המדחס

 

מיד אחרי קבל מנוע המדחס ברשימת הקבלים שיוצרים הכי הרבה תקלות, תוכלו למצוא את קבל מנוע המאוורר של חלקו החיצוני של המזגן שלכם. המאוורר החיצוני נועד לשמור על איזון הלחצים בכל מערכות הגז במזגן. חוסר תפקוד של קבל למזגן באזור זה עלול לגרום להרס מוחלט של המדחס. חוסר איזון בשל חוסר פעולתו התקינה של המאוורר החיצוני יגרום לחימומו של המדחס עד שהוא עלול להישרף. אף שריפתו של המדחס יביא לתוצאה זהה של חוסר קירור או חימום המזגן אך במקרה זה לא יספיק להחליף רק את קבל מנוע המדחס אלא את המדחס כולו.

 

קבל מנוע המאוורר הפנימי – אי פעילותו תגרום לפעילות בלתי מורגשת של המזגן

 

לאחר מכן מגיע תורו של קבל מנוע המאוורר הפנימי אשר דואג להפיץ את האוויר הקר או החם בכל חלל הדירה. קבל מזגנים תקול של מנוע המאוורר הפנימי יביא לכך שהאוויר לא יופץ בכל החלל מה שיוריד משמעותית את יעילותו של המזגן. המזגן ישמע ויראה כאילו הוא עובד והוא אכן עובד כרגיל, פרט למאוורר היחידה הפנימית שדואג להפיץ את האוויר בכל חלל הדירה.

 

טכנאי מזגנים מקצועי ידע כי בדיקת קבל למזגן יכולה לחסוך לא מעט זמן וכסף

 

בחירה נכונה של טכנאי מזגנים אמין ומקצועי תאפשר לכם להיות בטוחים שהוא ידע לערוך בדיקת קבל למזגן לפני שהוא קובע על חלקים תקולים. בדיקה זו תחסוך לכם לא מעט כסף בהשוואה למצב בו תידרשו להחליף את המנועים עצמם. מחיר קבל למזגן משתנה מאוד בהתאם לגודלו של המזגן שלכם אך עלותו כולל שירותי החלפת קבל למזגן נחשבת לא יקרה כלל. בחירה נכונה של טכנאי מזגנים אמין יאפשר לכם ליהנות משירות מיטבי ומתשלום הוגן ללא יצירת תקלות נוספות בדרך לשם הגדלת הרווחים.