איפוס המזגן

האקלים הישראלי אינו מאפשר לעבור את חודשי הקיץ החמים ללא מזגנים שעובדים שעות נוספות. לכן, כיום כמעט וטין בית בישראל שאינו כולל מזגן אחד לכל הפחות. עבודתם הרציפה של המזגנים בחודשי יולי אוגוסט החמים גוררת לא מעט תקלות שכיחות ונורמטיביות בשל הפעילות הבלתי פוסקת. אנשים רבים מתלוננים על מגוון תקלות שכיחות ואף מזמינים טכנאים מקצועיים לשם פתרונן ללא ידיעה שהם יכולים להתמודד עם מגוון גדול של בעיות מזגנים לגמרי בכוחות עצמם.

 

אלה תקלות המזגן שתצליחו להתגבר עליהן בעזרת איפוס מזגן בלבד

 

במידה וגם אתם מעוניינים לחסוך לא מעט כסף עבור שירותי טכנאי מזגנים מקצועיים, חשוב שתכירו את התקלות שתצליחו להתגבר עליהן לגמרי בעצמכם. אחד המקרים השכיחים ביותר במזגנים החדשים אשר גורמים לאנשים רבים לשכור את שירותי טכנאי המזגנים הוא הידלקותה של נורה בלתי מזוהה בחלקו הפנימי של המזגן העילי. אנשים רבים חוששים מהידלקותה של נורה זו ובטוחים כי אם ימשיכו לעשות שימוש במזגן במצב זה הוא עלול להיפגע מכך.

 

איפוס מזגן אלקטרה בלחיצת כפתור יחסוך לכם לא מעט זמן וכסף

 

בחודשי הקיץ החמים אין להם כל ברירה אלא להזמין טכנאי מזגנים כמה שיותר מהר במטרה להמשיך ליהנות ממיזוג האוויר של המזגן. אך האמת היא, שניתן להתמודד עם תקלה זו לגמרי בעצמכם ללא צורך בשירותים מקצועיים כלל. במזגנים חדשים רבים ישנה נורה שנדלקת לאחר כ 200 שעות עבודה של המזגן. נורה זו מיועדת להתריע בפני צורך לנקות היטב את הפילטרים של המזגן על מנת שיוכל להמשיך לעבוד בצורה טובה ויעילה. היכרות עם נורה זו תאפשר לכם לפתוח את מכסה הפלסטיק של חלקו הפנימי של המזגן שלכם, לנקות את הפילטרים, לבצע הליך איפוס מזגן וליהנות מפעילותו של המזגן שלכם בחזרה ביעילות מרבית וללא נורת אזהרה דלוקה.

 

איפוס נורת פילטר – כך תדעו להתמודד נכון עם נורות דולקות ובלתי מזוהות במזגן שלכם

 

חשוב לציין כי לא אחת הנורה אינה נכבית לאחר ניקוי הפילטרים. גם במקרה זה אין סיבה להילחץ ולהזמין שירותים מקצועיים, איפוס מזגן, איפוס נורת מנוע כנראה יסייעו לכם להתגבר על הבעיה. הליך איפוס המזגן הינו פשוט במיוחד וכל אדם יכול לעשותו בלחיצת כפתור בלבד. איפוס מזגן אלקטרה מצריך מכם לחיצה ארוכה על כפתור ה MODE עד שתשמעו שלושה צפצופים. צפצופים אלה יאפשרו לכם לוודא שאכן המזגן עובר איפוס לאחריו הנורה שלכם תכבה.

 

פעמים רבות הנורות יכבו רק לאחר איפוס המזגן

 

מעבר לכך, חשוב לדעת שפעולת איפוס המזגן תסייע לכם להתמודד עם מגוון תקלות נוספות. איפוס נורת לחץ אוויר, איפוס נורת מנוע, איפוס נורת פילטר מזגן אלקטרה ועוד מגוון תקלות יפתרו על ידי איפוס המזגן שלכם. לכן, בכל מצב בו אתם נתקלים בתקלה ממקור לא ידוע הכוללת נורות בלתי מזוהות, צפצופים לא מוסברים, חשוב שתדעו לבצע איפוס מזגן במטרה לנסות ולהתמודד עם התקלה. במקרים בהם התקלה אכן חלפה, אין כל סיבה לחשוש לפגיעה במזגן במידה ותמשיכו לעשות בו שימוש. אך במידה והתקלה עודנה קיימת, ייתכן שתידרשו להזמין את שירותי טכנאי המזגנים המקצועיים לפתרונה.

 

איפוס השלט – פעולת איפוס המזגן תסייע אף לאיפוס השלט שלכם

 

איפוס המזגן אינו מסייע להתמודדות עם תקלות במזגן בלבד, אלא גם עם תקלות בשלטי המזגנים השונים. לכן חשוב לדעת כי פעולת איפוס המזגן מסייעת גם להתמודדות עם שלל תקלות השלטים. איפוס שלט למזגן תדיראן, איפוס שלט אלקטרה, rc3 איפוס שלט למזגן אלקטרה, איפוס שלט מזגן טורנדו ועוד. לא מעט אנשים מתקשרים לטכנאי מזגנים מקצועיים בטענה כי שלט המזגן שלהם תקול. הכירו את שלל התקלות השכיחות ביותר בשלטי המזגן עליהן תוכלו להתגבר בעזרת פעולת איפוס שלטי המזגנים.

 

מניעת חוסר סנכרון – כך תוודאו שהמזגן אכן מגיב ללחיצותיכם על השלט

 

התקלה השכיחה ביותר עליה רבים מתלוננים היא נעילת השלט. לא אחת קורה שהשלט ננעל על מצב מסויים ממנו הוא לא מוכן לזוז ולא משנה על כמה כפתורים תלחצו. פעולת איפוס המזגן תאפשר לכם ליהנות מפתרון התקלה תוך זמן קצר וביעילות רבה ללא צורך להמתין להגעתו הקצרה של טכנאי המזגנים. כמובן שכך תצליחו גם לחסוך לא מעט כסף על עלות הגעתו של טכנאי המזגנים במקרה הטוב, ובמקרה הפחות טוב על עלות תיקון שהמזגן שלכם כלל לא צריך.

 

השלט לא מגיב? איפוס המזגן יסייע לפתרון הבעיה

 

תקלה נוספת היא חוסר סנכרון של שלט המזגן שלכם עם המזגן עצמו. לא אחת קורה שהשלט מגיב ללחיצותינו ומראה כאילו אכן ירדו המעלות כפי שרצינו שיקרה אך בפועל, המזגן אינו מוריד את המעלות. דוגמה נוספת לכך היא שינויי מצבי המזגן ממצב קירור לחימום או להפך, כאשר שלט המזגן מראה שאכן עברנו ממצב חימום למצב קירור בעוד המזגן ממשיך את פעולת החימום שהיה בה קודם לכן. חוסר הסנכרון בין השלט למזגן יכול לבוא לידי ביטוי גם בהגבת המזגן עצמו ללחיצות שלנו על השלט אך צג השלט ממשיך להראות לנו את המצב הקודם בו הוא היה לפני הלחיצה.

 

פעולת איפוס המזגן של כל סוגי המזגנים אינה מצריכה את התערבותו של טכנאי מקצועי

 

כלל המצבים הללו יכולים להפתר בקלות וביעילות רבה על ידי איפוס שלטי המזגן. האיפוס מאפשר לסנכרון מחודש של השלט עם המזגן מה שכמובן יחזיר את תגובתו של המזגן ללחיצות שלנו על השלט וכן לשינוי צג השלט המזגן בהתאם לנדרש. אנשים רבים שלא מכירים את האפשרות של איפוס המזגן בוחרים להזמין את שירותי הטכנאים המקצועיים לטיפול בבעיה ונאלצים לשלם לא מעט כסף וכמובן להמתין לא מעט זמן ללא פעילות תקינה ויעילה של המזגן.

 

מומלץ לאפס את המזגן לאחר תיקון כל תקלה

 

כמו כן מומלץ לערוך איפוס מזגן לאחר כל תיקון תקלה במטרה לאפשר למזגן להתאפס למצב החדש בו נתקלה שהייתה תוקנה. במקרים רבין המזגן אכן עובר את השינוי הנדרש במטרה להמשך פעולה תקין ויעיל אך השלטים, הנורות או הצפצופים השונים אינם מעודכנים בשינוי באופן תמידי. במצבים אלה תוכלו לראות את כל סממני התקלה בעוד היא כבר מזמן אינה קיימת. אין כל סיבה לחשוש כי התקלה לא תוקנה כראוי, אלא הגורם להישארות הצפצופים, הנורות או השלט התקול נגרמים כתוצאה ישירה של חוסר סנכרון מלא עד לפעולת איפוס המזגן.

 

העניקו 'עזרה ראשונה' למזגן שלכם בכוחות עצמכם ופתרו לא מעט בעיות

 

לכן הפעולה הראשונה שאתם צריכים לעשות בבחינת 'עזרה ראשונה' כאשר אתם נתקלים בתקלה כלשהי, נורה דולקת ובלתי מזוהה או חוסר פעילות תקינה של השלט היא איפוס מזגן. פעמים רבות פעולה זו תסייע לכם להתגבר על הבעיה כלא הייתה וכך תאפשר לכם לחסוך לא מעט כסף וכמובן להמשיך ליהנות ממיזוג המזגן ללא המתנה עד להגעתו של טכנאי המזגנים.

 

אנשים רבים אשר בחרו להתנסות בפעולת איפוס המזגן כאשר נתקלו בתקלה כלשהי, מדווחים על הצלחה של ממש. במידה ופעולה זו אינה מצליחה לפתור לכם את הבעיה, יתכן שתידרשו להיעזר בשירותו של טכנאי מזגנים מקצועי.