מדחס המזגן

מדחס המזגן הוא אחד החלקים החשובים ביותר שיש בחלקו החיצוני של המזגן שלכם. במידה ואתם מרגישים כי המזגן כבר לא מצליח לקרר או לחמם במטרה מיטבית ויעילה את החלל, ייתכן שישנה בעיה במדחס. באקלים הישראלי המאתגר את כולנו עם טמפרטורות גבוהות בחודשי הקיץ החמים, כמעט ואין אפשרות להימנע מהדלקת מזגן באופן תמידי. כל בעיה במדחס תגרום לחוסר הצלחתו של המזגן שלכם לקרר את אוויר החלל בימי הקיץ החמים או לחממו בימי החורף הקרים. לכן, חשוב להכיר בעובדה כי למדחס המזגן שלכם יש קשר ישיר ליכולות הקירור או החימום שלו.

 

המזגן כבר לא מקרר/מחמם? קיים סיכוי סביר שמקור הבעיה במדחס המזגן

 

חשוב להדגיש ולומר כי ישנו עוד לא מעט תקלות ובעיות אשר יכולות לגרום למזגן שלכם להתקשות בתהליך החימום או הקירור של החלל. חוסר תחזוקה הכוללת את ניקיון הפילטרים כל כמה חודשים, חוסר סנכרון בין שלט המזגן למזגן עצמו, מחסור בגז מזגנים עקב דליפה הנגרמת מסדקים במרוצת השנים ועוד הם רק חלק קטן מהגורמים אשר עלולים למנוע מהמזגן שלכם להצליח למזג את חלל דירתכם. את רוב הבעיות הללו תוכלו לפתור לגמרי בכוחות עצמכם ללא סיוע מקצועי של טכנאי מזגנים ולכן מומלץ לנסות להתגבר עליהן לבד.

 

התקלות השכיחות ביותר במדחס המזגן

 

במידה וכל ניסיונותיכם עלו בתוהו, קיים סיכוי סביר שהבעיה אכן ממוקמת במדחס המזגן שלכם. ישנן תקלות רבות השייכות למדחס אשר יכולות לגרום לחוסר הצלחת המזגן שלכם לקרר או לחמם את החלל. פעמים רבות מדחס לא נכנס לפעולה עקב בעיות חיבור או סנכרון כאלה ואחרות, מדחס מזגן נכנס לפעולה ומפסיק כמה דקות לאחר מכן, מדחס מזגן מרעיש ומתאמץ מה שמשפיע על יכולת התפקוד שלו ועוד. במקרים אלה ועוד, תידרשו לסיועו של טכנאי המזגנים המקצועי אשר עבר את מלוא ההכשרות הנדרשות על מנת לסייע לכם להתמודד עם הבעיה על הצד הטוב ביותר.

 

קיים קשר ישיר בין יכולת קירור/חימום המזגן שלכם לבין תקינות המדחס

 

הקשר הישיר בין חוסר הצלחת המזגן לחמם או לקרר את החלל לבעיה במדחס המזגן נובע מהעובדה כי כל מטרתו של המדחס היא להמיר את אנרגיית המנוע לאנרגיה תרמית למטרות חימום או קירור בהתאמה. מדחס המזגן מעביר את הגז בצינורית העשויה נחושת וכן מבצע דחיסת אוויר לטמפרטורה גבוהה בהשוואה לטמפרטורת הסביבה וכך דוחף את נוזל החימום או הקירור אל עבר יחידת המזגן הפנימית אשר יודעת להפיץ את האוויר החם או הקר בכל חלל החדר.  המדחס מורכב מצינוריות המיועדות לדחיסת גז ויניקתו בעזרת מנוע חשמלי. מדחס מזגן לא עובד יבטל את כל שרשרת הפעולות הללו מה שימנע מיחידת המזגן הפנימית שלכם למזג את האוויר.

 

אחד הסימנים המעידים על מדחס תקול – קצרים חוזרים ונשנים

 

מעבר לחוסר הצלחת המזגן שלכם לקרר או לחמם את חלל החדר כתוצאה ממדחס מזגן תקול, ייתכן שהמזגן שלכם יקצר בעת פעולתו. פעמים רבות מדחס תול יוצר קצרים חוזרים ונשנים בעת פעולת המזגן ולכן במידה והמזגן שלכם לא עובד במיטבו ואף מקצר, חשוב לבדוק כמה שיותר מהר את תקינותו של המדחס.

 

לאחר בדיקת המדחס שלכם, אם הוא אכן תקול, חשוב לדעת לסחור נכון טכנאי מקצועי ואמין שידע להחליף מדחס בצורה המקצועית ביותר. ישנה אפשרות של תיקון מדחס רך על פי רוב אינה משתלמת או מוצלחת מה שגורם לרבים לבחור בהחלפת מדחס למזגן. בחירה לא נכונה של טכנאי מזגנים לא מספיק מקצועי ומיומן עלולה לעלות לכם ביוקר. על כן אל לכם לבחור באופן שרירותי ללא בדיקה את טכנאי המזגנים שלכם בגלל שמחירו זול יותר בהשוואה לשאר האחרים. תשלום מחיר זול עבור תיקון שאינו מספיק מקצועי יעלה לכם הרבה יותר.

 

החלפת מדחס מזגן – פעולה שחייבת להיעשות על ידי איש מקצוע מוסמך!

 

פעולת החלפת מדחס מזגנים מחייבת מקצועיות ומיומנות בתחום. טכנאי המזגנים חייב לדעת שלפני שהוא מפרק את המדחס התקול קיים צורך לרוקן את המזגן מהגז המצוי בו. נוסף על כך חשוב מאוד לנתק את זרם החשמל מהמדחס טרם תחילת עבודת הפירוק במטרה להבטיח עבודה תקינה ובטוחה. ניתוק המדחס מיחידת המזגן החיצונית נעשה על ידי הברגת ברגי אום, אך זהו החלק הפשוט ביותר בהליך פירוק מדחס המזגן שלכם. החלק המרכזי הוא פירוק צינורות הנחושת מהמדחס שתרצו להחליף. הליך זה מצריך עדינות ומקצוענות במטקה לסיימו ללא פגיעה כלל בחלקים שונים במזגן.

 

ריקון גז המזגנים ופירוק צינורות הנחושת – כל מה שחשוב לדעת

 

הליך פירוק צינורות הנחושת מצריך שימוש בברנר במטרה לשרוף את החיבורים ולהצליח לנתק את המדחס התקול. כמובן שגם הליך זה חייב להיעשות על ידי איש מקצוע אשר יודע בדיוק היכן וכמה צריך לשרוף במטרה לאפשר ניתוק מלא של המדחס התקול מחד, אל גם לאפשר את חיבורו של המדחס החדש מאידך. חשוב מאוד להקפיד לחבר מדחס זהה למדחס שהיה טרם התקלה. כיום יש מדחס למזגן אלקטרה במגוון דגמים שונים בהתאם לצורכי המזגן שלכם. לכן חשוב לוודא שדגם המדחס אכן מתאים לצורכי המזגן.

 

כך תהיו בטוחים שהמדחס המוחלף אכן חדש

 

נקודה נוספת שחשוב להכיר היא בדיקת המדחס טרם חיבורו. לצערנו יש לא מעט טכנאי מזגנים שאינם מספיק אמינים ובוחרים לחבר מדחסים שאינם חדשים. כמובן שהם ידרשו מדחס מזגן מחיר מלא על אף שהיותו משומש. על כן חשוב לשים לב לפרט חשוב שיכול לעזור לכם לזהות האם המדחס שטכנאי המזגנים שלכם הביא איתו חדש או משומש. כל מדחס חדש יוצא ממפעל הייצור כאשר ישנם שני אטמים מיוחדים לצינורות הנחושת. במידה ואתם רואים שאין טאמי גומי למדחס המזגן שלכם, קיים סיכוי סביר שמדובר על מדחס משומש.