מזגן נייד

עד לפני מספר שנים בודדות צמד המילים מזגן נייד היו נשמעות בדיוניות. אנשים רק חלמו לקחת איתם את המזגן לכל מקום שירצו בימי הקיץ החמים ביותר ולהמשיך לצנן את הטמפרטורה גם מחוץ לדירה. בשנים האחרונות חלומם של לא מעט אנשים הפך למציאות של ממש. כיום יש לא מעט סוגים ודגמים שונים של מזגנים ניידים אשר יוכלו לשרת אתכם בצורה הטובה ביותר גם במקומות רבים מחוץ לדירתכם.

 

כל מה שחשוב לדעת על מזגנים ניידים

 

מזגן נייד טורנדו, מזגן נייד אלקטרה, מזגן נייד תדיראן ומזגן נייד פמילי הם רק חלק מהאפשרויות הנמכרות היום. רבים בוחרים לעשות במזגנים ניידים אלה שימושים ביתיים במטרה ליהנות מכמה וכמה יתרונות שיש למזגן נייד על פני מזגן נייח, ולעומתם ישנם לא מעט המעוניינים בהשכרת מזגנים אלה לאירועים שונים. אז הנה לכם כמה פרטים שאתם חייבים להכיר על מזגן נייד לפני שתחליטו לעשות בו שימוש לצרכים שלכם.

 

מזגן נייד הוא מזגן לכל דבר ועניין אשר כולל מערכת הפעלה זהה למזגן הנייח

 

אז ראשית, חשוב להדגיש ולומר כי מזגן נייד הוא מזגן לכל דבר ועניין. לא מעט אנשים סבורים כי מזגן נייד נקרא כך בשל שאיפתו למזג את האוויר אך ללא הצלחה. כמו כן מצנני האוויר אף הם יוצרים בלבול רב בקרב אנשים רבים ולכן חשוב להדגיש כי המזגן הנייד כולל מערכת הפעלה זהה למערכת שיש בפנים המזגן הביתי שלנו. במזגן ישנה מערכת אשר דוחפת את האוויר אל תוך מיכל קיבול מבודד תרמית במטרה לצנן או לחמם את האוויר טרם פליטתו החוצה. מערכת זו זהה למערכת הקיימת במזגן הביתי שלנו ולכן תוצאותיו של המזגן הנייד ניכרות תוך זמן קצר של פעולה.

 

מזגן נייד לשימוש חיצוני – מיזוג אוויר בגני אירועים ובתי קפה

 

המזגן הנייד אף הוא מתאים לחללים סגורים אך חשוב לדעת שניתן לעשות בו שימוש גם בחללים פתוחים וחיצוניים. אנשים רבים כיום בוחרים באפשרות זו של מזגנים ניידים במטרה לקרר או לחמם אזורים חיצוניים בהם הם מתכננים לערוך אירוע או כל דבר אחר. כמו כן בתי עסקים רבים עושים שימוש במזגנים הניידים במטרה להצליח לספר את הטוב ביותר עבור קהל הלקוחות שלהם.

 

בתי קפה, מסעדות, אולמות אירועים הכוללים גן חיצוני ועוד הם רק חלק קטן מבתי העסקים אשר בחרו במזגנים הניידים כממזגי אוויר עבור הלקוחות. במידה וגם אתם מעוניינים במזגן נייד בשביל ליהנות ממיזוג אוויר בכל מקום שתבחרו, חשוב שתכירו את השימושים השכיחים ביותר אשר נעשים בו.

 

מזגן נייד לשוכרי דירות – גם אם תעברו דירה, המזגן הנייד נשאר איתכם!

 

שימושים חיצוניים הפכו שכיחים במיוחד בשנים האחרונות אם כי רבים בוחרים ליהנות מיתרונותיו של מזגן נייד גם עבור שימושים ביתיים. לא מעט שוכרי דירות בוחרים להצטייד במזגן נייד במטרה ליהנות ממיזוג אוויר בדירתם השכורה. רכישת מזגן עילי לדירה שכורה יחייב אתכם לשלם לא מעט כסף עבור התקנה, פירוק המזגן בעת עזיבתכם והרכבתו החוזרת בדירה החדשה.

 

במקרים רבים השוכרים בוחרים לוותר על התענוג ולהשאיר את המזגן בדירה, מה שכמובן מביא להפסד כלכלי של ממש. לעומת זאת, את המזגן הנייד ניתן לאחסן בכל מקום שתרצו ולהעבירו בין הדירות השונות ביום המעבר. כך תוכלו לחסוך את העלויות הגבוהות עבור שירותי ההרכבה והפירוק או כמובן את עלותו הכוללת של המזגן עצמו במידה ותחליטו להשאיר אותו לבעל הדירה.

 

מזגן נייד קטן יכול להתאים אפילו לרכב שלכם

 

נוסף על כך, ניתן לעשות שימוש באפשרות של מזגן נייד קטן גם בכלי תחבורה גדולים במיוחד בהם המזגן הפנימי תקול או לא חזק מספיק. שימוש זה נחשב מעט פחות נפוץ משימושים חיצוניים ומשימושים בדירות שכורות אך עדיין ישנם לא מעט אנשים אשר בוחרים לשלב את המזגן הנייד הקטן ברכבם. חשוב לחזור ולהדגיש כי היתרון הבולט של מזגן נייד מומלץ הוא שניתן להעבירו ממקום למקום בקלות רבה ללא צורך בהתקנה או חיבורים כלל, מה שמאפשר לכם ליהנות מכלל השימושים שצויינו לעיל גם יחד.

 

הכירו את כל היתרונות של המזגן הנייד

 

היתרונות של המזגן הנייד רבים ולכן ישנם לא מעט בתים בישראל אשר בוחרים מזגן נייד על פני מזגן נייח. היתרונות הבולטים ביותר הם:

 

יכולת התניידות בדירה

את המזגן הנייד ניתן להעביר לכל חלל שתרצו בדירה. בשונה מהמזגן הנייח אשר מקובע לחדר אחד בלבד, המזגן הנייד יכול למזג את אוויר כל חללי הבית בהתאם למקום בו אתם נמצאים. מזגן נייד משמש כאמצעי מיזוג אוויר לכל הדירה כולה ולא לחדר אחד בלבד.

 

חיסכון ההתקנה

מזגן נייח מצריך התקנה אשר פעמים רבות תחייב את מתקין המזגנים לעבוד שעות ארוכות תוך קידוחים, חציבות, והנדסת החלל בו תרצט להציב את המזגן. מעבר לזמן הממושך ושיפוץ החלל בעת התקנת המזגן, עלות ההתקנה אינה זולה ולעיתים עלולה להגיע אף למחירו של המזגן עצמו. לעומת זאת מזגן נייד מומלץ יחסוך לכם את כל פעולת ההתקנה וכל שתידרשו לעשות על מנת ליהנות ממיזוג האוויר שלו זה פשוט להציבו במקום הנכון ולהדליקו.

 

צריכת אנרגיה מופחתת

בשל העובדה הפשוטה כי המזגן הנייד ממוקם קרוב אליכם, פעמים רבות שהוא יצטרך הרבה פחות זמן בשביל למזג את החלל בהשוואה למזגן הנייח. כמו כן עוצמתו של מזגן נייד נמוכה מעוצמתו של מזגן נייד מה שבא לידי ביטוי באופן ישיר בצריכת האנרגיה ובחשבון החשמל.

 

חסרונותיו של המזגן הנייד שחשוב שתכירו

 

אך חשוב לדעת שהמזגן הנייד אינו חף מחסרונות ובמצבים מסויימים חסרונות אלה עלולים אף לעלות על היתרונות. הנה לכם כמה מהחסרונות הגדולים ביותר של מזגן נייד שחשוב שתכירו טרם מעמד הקנייה:

 

אפקטיביות המזגן לחללים גדולים

מיזוג האוויר בחלל בו עושים שימוש במזגן נייד אינו אחיד. האזור אליו ממוקם המזגן יהיה קר/חם יותר בעוד חללים מעט מרוחים לא יזכו ליהנות ממיזוג מורגש במיוחד. המזגן הנייד מתאים בעיקר לחללים קטנים ובמיקה ותנסו לעשות בו שימוש בחללים מעט גדולים מיכולותיו, רמת האפקטיביות שלו תפגע משמעותית.

 

צינורית פליטה

בשונה מהמזגן הנייח, צינורית הפליטה של המזגן הנייד ממוקמת בחלקו הפנימי. צינורית פליטה זו תחייב אתכם להשאיר פתח במקום המיזוג ולהוציא דרכו את צינורית הפליטה החוצה. פתח זה יקשה על המזגן הנייד להשיג את מטרתו ולהגיע לטמפרטורה המבוקשת בחלל בו הוא נמצא.

 

אוויר ממוחזר

בשל העובדה הפשוטה שלמגן הנייד אין חלקים חיצוניים, האוויר בו הוא עושה שימוש לצרכי חימום/קירור החדר הוא האוויר ממוחזר המצוי בחדר. שימוש באוויר ממוחזר נחשב פחות בריא בהשוואה לשימוש באוויר נקי. כמו כן במידה ויהיו ריחות לא נעימים בחדר מכל סיבה שהיא, המזגן הנייד יגרום למיחזורם.

 

במידה ואתם מעוניינים לעשות שימוש במזגן נייד לצרכים זמניים, ישנה אפשרות לבחור באפשרות של מזגן נייד להשכרה. תוכלו לבצור לשכור מגוון סוגים שונים של מזגנים ניידים (מזגן נייד טורנדו, מזגן נייד אלקטרה, מזגן נייד פמילי, מזגן נייד תדיראן ועוד) בהתאם לצרכים שלכם.