מילוי גז מזגנים

אחת התקלות הנפוצות ביותר במזגנים היא חוסר הצלחתו של המזגן לקרר או לחמם את חלל החדר. ישנם לא מעט גורמים אשר יכולים להצליח למנוע מהמזגן לעשות את תפקידו ולמזג את ביתכם, חשוב שתכירו את השכיחים ביותר על מנת שתצליחו להתמודד עם הבעיה על הצד הטוב ביותר. לא אחת קורה ששלט המזגן אינו מסונכרן עם המזגן מה שבעצם מונע מהמזגן לקלוט את הלחיצות שלכם. תקלה זו תשאיר את המזגן על מצבו טרם איבוד הסינכרון ללא כל שינוי ולכן פעמים רבות שתרצו להנמיך את מעלות המזגן אך ללא הצלחה. כמו כן אנשים רבעם לא יודעים לבחור נכון את גודל ועוצמת המזגן בהתאם לגודל החלל בו הוא מוצב מצב זה מביא לקושי של המזגן להצליח למזג את האזור.

 

אי הצלחתו של המזגן לקרר/ לחמם את החלל נובעת מחוסר בגז מזגנים

 

אך הבעיה המרכזית בה נעסוק במאמר זה היא חוסר של גז מזגנים במערכת המזגן שלכם. לפני שנגע בגורמים העיקריים לחוסר הגז ולצעדים שיש לעשות בשביל להתמודד עם המצב, חשוב לפתוח ולומר כי הגז הוא החלק המרכזי ביותר במערכת המזגן. ללא גז, המזגן לא יצליח לקרר או לחמם את החדר כפי דרישותיכם. הגז מתקרר ומגיע מהיחידה החיצונית ליחידת פנים הדירה שלכם לאחר שהספיק לקרר את הצנרת. כל שנותר הוא לפזר את האוויר הקר בעזרתו של הגז, על ידי מאוורר מיוחד אשר ממוקם בחלקו הפנימי של המזגן. ללא גז, לא יהיה ניתן לקרר או לחמם את הטמפרטורה כלל. לכן, חוסר בגז יגרום באופן ישיר לחוסר הצלחתו של המזגן לקרר או לחמם את החלל.

 

גז מזגנים לא אמור להיגמר ללא דליפה

 

נתחיל ונאמר כי גז מזגנים לא אמור להיגמר. מה שאומר כי במידה והוא אגן נגמר, הוא כנראה דלף דרך חורים, סדקים או חריצים שנפערו במרוצת השנים. הליך דליפת המזגן יכול לקחת חודשים ארוכים עד שישנה השפעה ישירה על תפקודו של המזגן ולחילופין יכול לקחת גם מספר ימים בודדים, תלוי בגודל הנקב דרכו דולף גז המזגנים. מילוי גז למזגן ללא איתור מקור הדליפה יביא בוודאות למצב זהה תוך מספר חודשים לכך היותר. מומחים רבים ממליצים לבחור באפשרות זו של מילוי גז במזגן רק לאחר שמקור הדליפה אותר וטופל כראוי. לעומתם ישנם רבים אחרים הטוענים שהליך איתור מקור הדליפה ותיקונו יצריך לא מעט זמן וכמובן לא מעט כסף מה שהופך את כל התהליך ללא משתלם.

 

מילוי גז ללא איתור מקור הדליפה פירושו טיפול זמני בלבד!

 

טכנאי מזגנים אמין ומקצועי ידע שיש שתי אפשרויות לטיפול בבעיית חוסר הגז במזגן. האחת היא מילוי גז למזגן ללא איתור מקור הדליפה וסיפוק פיתרון זמני בלבד (ייתכן שפיתרון זה יחזיר מעמד חודשים ארוכים ללא בעיית קירור/חימום כלל), השניה היא איתור מקור הדליפה וטיפול בה במטרה להבטיח שמילוי גז במזגן אכן יפתור את הבעיה לשנים ארוכות ולא למספר חודשים בלבד. אפשרות זו היא בעצם תיקון דליפת גז במזגן.

 

הליך מילוי גז מזגנים

 

אז איך ממלאים גז במזגן אתם שואלים? פשוט מאוד. טכנאי מזגנים מקצועי מגיע מצוייד עם בלון גז למזגן ייעודי ומותאם למזגן שלכם, מחבר את צינורית הגז לבלון איתו הוא הגיע וממלא את הגז כפי הצורך. עלות מילוי הגז נקבעת לפי כמות הגז שטכנאי המזגנים צריך למלא. חשוב לדעת כי עלות גז המזגנים הוזלה משמעותית עבור המזגנים שיוצרו לאחר שנת 2007. משנה זו החלו להשתמש בגז ירוק אשר עולה הרבה פחות בהשוואה לגז המזגנים הישן עליו יש הגבלות יבוא לארץ.

 

טכנאי מזגנים מקצועי ידע לבדוק את לחץ הגז ולוודא כי אכן ישנה דליפה

 

אך כפי שציינו לעיל, ישנם גורמים רבים אשר יכולים להשפיע על יכולות הקירור או החימום של המזגן שלכם, אז איך יודעים שחסר גז במזגן וזהו אכן הגורם לחוסר קירור/חימום המזגן? טכנאי המזגנים בודק את לחץ גז המזגנים. מידת הלחץ הרצויה היא 60 psi וכאשר במדידת הלחץ נראה שיש פחות מכך, טכנאי מקצועי יודע להצביע על דליפת גז ומחסור שגורם לחוסר הצלחת המזגן למזג את חלל החדר.

 

מילוי גז למזגן מחיר – משתנה בהתאם לגודל המזגן ושנת הייצור שלו

 

חשוב לדעת לבחור נכון טכנאי מזגנים אמין ומקצועי אשר ידע לאתר נכון את מקור התקלה. לא מעט טכנאים שאינם מספיק אמינים ומקצועיים בוחרים להוסיף תקלות נוספות המצריכות תיקונים רציניים בעלויות גבוהות במיוחד. במטרה להימנע מכך, חשוב שתכירו את הגורמים המרכזיים אשר על פי רוב גורמים לחוסר יכולת קירור או חימום המזגן שלכם כאשר בראשם, דליפת גז מהמזגן. בשביל לענות על השאלה כמה עולה מילוי גז במזגן צריך להכיר לעומק את סוג המזגן שלכם, גודלו ושנת הייצור שלו.

 

עלויות מילוי הגז מתחילות בכמה מאות שקלים בודדים למזגנים קטנים וחדשניים

 

ככל שהמזגן גדול יותר, הוא צריך יכולת קירור/חימום גדולה יותר מה שמצריך כמות גז מזגנים גדולה יותר. נתון זה משפיע באופן ישיר על מחיר מילוי הגז. כמו כן מזגנים שיוצרו לפני שנת 2007 צורכים גז יקר משמעותית מהגז של המזגנים החדשים מה שגם עשוי להשפיע על המחיר שתידרשו לשלם. המחירים מתחילים בכמה מאות שקלים בלבד למזגנים קטנים וחדשים הצורכים כמות קטנה של גז מזגנים ירוק וזול. כל שנותר לכם הוא לוודא שחוסר יכולת המזגן שלכם לקרר או לחמם את החלל אגן נגרם ממחסור בגז מזגנים, לבחור את הטכנאי האמין והמקצועי ביותר שידע לאתר את מקור הדליפה ולהבטיח מילוי יעיל, מהיר ובמחיר הוגן.